משפחות חטופים בהפגנה מול מעון ראש הממשלה בירושלים: "לא עסקה תוביל למות החיילים לשווא"

משפחות חטופים בהפגנה מול מעון רה"מ בי-ם
משפחות חטופים בנו מאהל מול מעון ראש הממשלה בירושלים: "קוראים לרה"מ להגיד מה כן יאפשר עסקה לשחרור החטופים?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת משפחות החטופים 21.01.24
צילום: ללא קרדיט

משפחות חטופים הגיעו היום (ראשון) למעון ראש הממשלה בירושלים להפגנה בה קראו המשפחות לראש הממשלה להגיע לעסקה או לחילופין שיסביר מה התנאים שיאפשרו עסקה לשחרור החטופים. "לא עסקה היא שתוביל למותם של חיילים לשווא, אלא המחדל של השבעה באוקטובר הוא שהוביל למותם של חיילים לשווא ולחטיפת נשים, גברים וילדים. קוראים לרה"מ להגיד מה כן יאפשר עיסקה לשחרור", אמרו במטה משפחות החטופים על מטרת המחאה. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
שמות הנופלים והנופלות

אורין גנץ, אימה של עדן זכריה ז"ל, שנחטפה ממסיבת הנובה ונרצחה בשבי חמאס. גופתה הוחזרה על ידי כוחות צה"ל, אמרה: "ביבי נתניהו, אנחנו סומכים עליך! אנחנו לא יכולים לסמוך על הצד השני, אנחנו לא יכולים לסמוך על העולם שתוקע לנו סכין בגב. אין להם זמן! אני יודעת כי הבת שלי חזרה גופה והייתה אינדיקציה שהיא הייתה חיה".

גלעד קורנגולד, אביו של טל שוהם, שנחטף מביתו בקיבוץ בארי עם אשתו ושתי בנותיו אשר חזרו מהשבי בעסקאות הפעימות הוסיף: "אני פונה לרה"מ בתקופה שלך ירשם שרה"מ הזניח 136 חטופים. אין יותר שיירות של טנקים, אין יותר אזרחים נפלאים שנותנים אוכל. אנחנו יודעים שרוב העם מאחורינו ואנחנו צריכים אתכם להכריח את הקבינט להחזיר את החטופים ואם לא זה לדראון עולם".

שי בנימין, בתו של רון בנימין שנחטף מאיזור קיבוץ בארי בזמן שיצא לטיול אופניים, אמר בהצהרה: "כל הזמן שומעים על עוד חטופים שהוצאו להורג וזאת רולטה רוסית, אי אפשר לחיות ככה יותר. אדוני רה"מ תעשה כל מה שאתה יכול להוציא אותם עכשיו הביתה. הם נהרגים שם, 136 חטופים מחכים שם. מעכשיו אני דורשת להוציא אותם הביתה. אני רוצה את אבא שלי בבית. באיזה עולם זה נראה לכם הגיוני שבת 25 צריכה להגיע לירושלים, איך אני אמורה להביא ילדים לעולם כזה? די". 

ג'ון פולין, אביו של הרש שנחטף ממסיבת הנובה, וידו נקטעה במהלך החטיפה, נאם באנגלית וקרא: "שלחנו את ילדינו לצבא ואחרי 107 ימים שרה"מ יתקן את המחדל ויביא את כל החטופים והגופות הביתה".

נתניהו: "דוחה על הסף את תנאי הכניעה של מפלצות חמאס"

בהצהרות של ההפגנה נשאה דברים גם גבריאלה ליימברג, ששוחררה משבי החמאס אחרי 53 ימים. פרננדו מרמן אחיה, וגיסה לואיס הר פרננדו עדיין בשבי החמאס: "כשאתה אומר שעיסקה תגרום לחיילים למות לשווא - כי אתה מוותר על כל החיילים והאזרחים שלך. זה הזמן להציל אותנו כמדינה דמוקרטית. תסתכל עליי בעיניים - אחת מהאזרחים שנחטפו על לא עוול בחפה. האם יש מחיר לחיי אלו שנחטפו? אני מבקשת ממך תציל אותם ותחזיר את כל הגופות". 

בסיום ההצהרות המשפחות בנו אוהלים והם צפויים לבלות את הלילה מול מעון ראש הממשלה. 

האוהלים שהקימו משפחות החטופים ליד בית רה

בתוך כך, שר הביטחון יואב גלנט, נפגש הערב עם משפחות חטופים בלשכת שר הביטחון בקריה. שר הביטחון פרט בפני בני המשפחות את העדכונים האחרונים מהמאמצים המבצעיים, המודיעיניים והמדיניים, הנעשים כדי להשיב את החטופים לישראל. גלנט הדגיש כי הפעולה הצבאית ברחבי רצועת עזה ובמרחב ח׳אן יונס בפרט מתקדמת, וישנם סימנים ראשוניים לכך שההגעה למקומות הרגישים ביותר לחמאס מקדמת אותנו בהשגת שתי מטרות העל במלחמה.

 

מוקדם יותר, רה"מ נתניהו שחרר הצהרה מצולמת ובה אמר כי הוא דוחה על הסף את הצעת חמאס לעסקה.נתניהו התייחס להשבת החטופים ואמר: "אנחנו החזרנו עד היום 110 מהחטופים הביתה, ואנחנו מחויבים להחזיר את כולם. זהו אחד מיעדי המלחמה והלחץ הצבאי הוא תנאי הכרחי להשלמתו. אני עובד בעניין הזה סביב השעון. אבל שיהיה ברור: אני דוחה על הסף את תנאי הכניעה של מפלצות החמאס. החמאס דורש תמורת שחרור חטופינו את סיום המלחמה, הוצאת כוחותינו מעזה, שחרור כל הרוצחים והאנסים של הנוח'בה והשארת חמאס על כנו. אם נסכים לכך - לוחמינו נפלו לשווא.

"אם נסכים לכך - לא נוכל להבטיח את ביטחון אזרחינו. לא נוכל להחזיר את המפונים בביטחה לבתיהם, וה-7 באוקטובר הבא יהיה רק עניין של זמן. אני לא מוכן להשלים עם פגיעה אנושה כזאת בביטחון ישראל, ולכן לא נסכים לכך. התנאים שמעמיד החמאס מחדדים אמת פשוטה - אין תחליף לניצחון. רק ניצחון מוחלט יבטיח את חיסול החמאס והחזרת כל חטופינו", הוסיף ראש הממשלה.

 

מוקדם יותר, שר הביטחון יואב גלנט קיים טיסה בשמי רצועת עזה יחד עם מפקד טייסת 100 מבסיס "חצור" סגן אלוף ש'. לאחר מכן, שר הביטחון קיים שיח עם הטייסים, הטייסות ואנשי צוות האוויר, וביקר את צוותי הקרקע האחראיים על חימושי המטוסים. גם שר הביטחון התייחס ליעדי המלחמה ואמר בתום הטיסה: "ראיתי את הכוחות פועלים בצפון הרצועה, במרכז הרצועה, בדרום הרצועה, הדברים נראים בצורה בלתי רגילה, חזיתי בתקיפה בזמן אמת של חיל האוויר בדרום העיר עזה.  הדיוק, איכות הביצוע, התיאום המושלם עם הכוחות, מרשימים מאד. אנחנו פועלים בפעולה עצימה במרחב חאן יונס וזה ילך ויתרחב. פטריות העשן של הטנקים, של התותחים ושל מטוסי חיל האוויר, ימשיכו לחסות את שמי רצועת עזה, עד אשר נשיג את המטרות שלנו ובראשן – מיטוט החמאס והחזרת חטופים לביתם".

הפופולריים