"שלומיאליות מוחלטת": 300 מיליון שקלים שהובטחו למחלקות הפנימיות בביה"ח לא הגיעו ליעדם

300 מיליון ש"ח הובטחו למחלקות הפנימיות - אך לא הגיעו
הכספים הובטחו במסגרת מתווה התמרוץ של משרד הבריאות לפני כשלוש שנים, אך נבלעו בחובות בתי החולים. בתוך כך, עומס רב נרשם במחלקות הפנימיות ובחדרי מיון ברחבי הארץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית חולים
צילום: מסך

כ-300 מיליון שקלים שהובטחו למחלקות הפנימיות לפני כשלוש שנים במתווה התמרוץ לא הגיעו ליעדם, אלא נבלעו בחובותיהם של בתי החולים - כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. 

 

יו"ר איגוד הפנימאים פרופסור אבישי אליס אמר לכאן חדשות: "אנחנו חשים החמצה ותסכול עמוק. משרד הבריאות פספס הזדמנות היסטורית לחולל שינוי אמיתי לשם העלאת תפקוד המחלקות הפנימיות". לדבריו, "בשלומיאליות מוחלטת חולקו הכספים לפי גודל בית החולים וכך שוב הרוויחו בתי החולים הגדולים על חשבון אלה הקטנים בפריפריה". 

 עוד פורסם במהדורה כי בבתי חולים רבים עומדת התפוסה במחלקות הפנימיות בימים האחרונים על יותר ממאה אחוזים בשל תחלואת החורף. בבית החולים איכילוב ובשערי צדק עומדת התפוסה על 120%, בבילינסון, בקפלן ובבני ציון היא עומדת על 110%. 

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

הערב נרשם עומס גם בחדרי המיון. בבית החולים בני ציון הגיע הערב חדר המיון לתפוסה של 200%, ובאיכילוב, שערי צדק וקפלן ל-150%. בבית החולים קפלן דיווחו מטופלים כי חיכו למיטה פנויה 22 שעות. 

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "בתי החולים קיבלו בשנתיים האחרונות את התקציב עבור המחלקות הפנימיות לפי גודלן. המשרד יפרסם בחודשים הקרובים את מודל התקצוב של המחלקות הפנימיות לשנה זו".

 

הפופולריים