איבדה את אבי ילדיה ב-7 באוקטובר - וקיבלה חנינה מהנשיא

איבדה את אבי ילדיה ב-7 באוקטובר - וקיבלה חנינה מהנשיא
א' נידונה לשלושה חודשי עבודות שירות וקנס של 10 אלף שקלים - אך אלו בוטלו לאחר שבעלה נרצח במסיבה בנובה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההרס במסיבת נובה
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק חנינה חריגה במיוחד לאישה שהורשעה בהברחת עובדים מגאורגיה לישראל ונידונה לעבודות שירות ולקנס. זאת, על רקע מצבה בעקבות רציחתו של אבי ילדיה במסיבת הנובה ב-7 באוקטובר. כך פורסם הבוקר (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

> שמות הנופלים והנופלות

א' תושבת המרכז בת 45, ואם לשלושה ילדים, הורשעה בבית המשפט בהברחת שלושה אזרחים גאורגים לישראל בשנת 2019, והיא נידונה לשלושה חודשי מאסר בעבודות שירות וקנס כספי בסך 10 אלף שקלים. בחודש ספטמבר האחרון היא החלה לבצע את עבודות השירות שהוטלו עליה.

ב-7 באוקטובר אבי ילדיה של א' נרצח במסיבת הנובה ברעים, ומאז מצבה הנפשי והפיזי של א' הידרדר עד כדי חוסר יכולת לתפקד. באמצעות הסניגורית שלה, עורכת הדין מרי גונטר מהסניגוריה הציבורית, היא הגישה בקשת חנינה לנשיא המדינה, בטענה כי "הותרת העונש על כנו עלול להביא את א' וילדיה מוכי הכאב לאבדון, הילדים זקוקים לאמם בעת הזאת, היא עצמה זקוקה לזמן ריפוי ולאפשרות לצאת לעבודה ולהציל את המשפחה מקריסה כלכלית".

בשבוע שעבר, הגיעה הבשורה כי נשיא המדינה החליט להיעתר לבקשה, לחון את האישה ולבטל את עונש עבודות השירות שהוטל עליה - וגם את הקנס הכספי. הסניגורית בירכה על ההחלטה: "בפני א' ושלושת ילדיה, שאיבדו את אביהם שיצא לחגוג את יום הולדתו במסיבה ונרצח, עוד דרך ארוכה. ההחלטה לחון את אם המשפחה ולפטור אותה מעונשה מביאה עבורם מעט הקלה ומזור".

 

הפופולריים