על אף הביקורת: נושא השואה בבגרות בהיסטוריה לא יהיה חובה

על אף הביקורת: נושא השואה בבגרות בהיסטוריה לא יהיה חובה
מועד הבחינה הקרוב אינו מאפשר את שינוי ההחלטה שקיבל משרד החינוך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תלמידים בבחינת בגרות
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

על אף הביקורת והסערה שנוצרה בעקבות הפרסום בכאן רשת ב, נושא השואה בבחינת הבגרות בהיסטוריה יישאר פרק בחירה בשנת הלימודים הנוכחית. ממשרד החינוך נמסר היום (שלישי) כי "ההחלטה התקבלה בידי מרכזת המקצוע בהיסטוריה בסוף חודש אוקטובר על מנת להקל על התלמידים ולאור פניות רבות של הורים ומורים בנושא".

עקבו אחרי ערוץ הווטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

אך מפאת קוצר הזמנים עד מועד בחינת הבגרות שעתידה להתקיים בתחילת אפריל, "לא ניתן לשנות את החחלטה לפיה פרק השואה אינו פרק חובה. על כן, החליט שר החינוך שהחל משנת הלימודים הבאה – פרק השואה יהווה פרק חובה בבחינת הבגרות. בנוסף, שר החינוך הורה כי בתי הספר אשר לא למדו את נושא השואה בשנת הלימודים הנוכחית יקיימו לימוד יעודי לנושא בשנת הלימודים הנוכחית/הבאה".

בעקבות הפרסום בכאן רשת ב, שר החינוך יואב קיש הנחה תחילה לעצור את מימוש ההחלטה, לפיה תלמידים לא יחוייבו להיבחן על פרק השואה בבגרות בהיסטוריה, ולבחון את הדברים באופן מעמיק ויסודי. שכן, על אף שנושא השואה הינו רגיש ומורכב, מדובר בנושא שמהווה מרכיב עיקרי בבנייתנו כעם וכמדינה. 

החלטת משרד החינוך צפויה להיות תקפה לשנת הלימודים הנוכחית (תשפ"ד) בלבד, לאור הסמיכות לטבח. יחד עם זאת, במשרד החינוך הדגישו כי הפרק של השואה נשאר בבחינה, אבל הוא לא חובה - ונתון לשיקול הדעת של המורה בהתאם למצבם הרגשי של התלמידים.

הפופולריים