הזעם של חיילי חטיבת הצנחנים שלחמו בגבעת התחמושת

הזעם של חיילי חטיבת הצנחנים שלחמו בגבעת התחמושת
האתר המוקדש לקרב במלחמה ששת הימים בסכנת סגירה בשל קיצוץ חד בתקציב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבעת התחמושת
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סגירת "גבעת התחמושת": לוחמים לשעבר בחטיבת הצנחנים 55, שלחמו בגבעת התחמושת במלחמת ששת הימים, זעמו היום (ראשון) על הקיצוץ החד בתקציב האתר שעלול להביא לסגירתו, ופורסם עליו לראשונה בכאן חדשות. הנהלת האתר הודיעה ללשכת ראש הממשלה כי תודיע בישיבת הוועד המנהל מחרתיים על סגירת המקום לאלתר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בשנה שעברה קוצץ תקציב האתר במיליון שקלים, ובשנה זו יופחת התקציב מארבעה מיליון שקלים לשני מיליון שקלים וחצי. "זו פגיעה בלוחמים, פגיעה במשפחות השכולות ובמורשת של עם ישראל", אמרו הלוחמים הוותיקים. אשר ברוקמן, ממקימי החטיבה אמר לתמר אלמוג בכאן רשת ב כי הם לא מאמינים למה שאוזניהם שומעות.

"החשיבות של המקום הזה היא לא רק חשיבות חינוכית: זה עם ישראל. לכאן אנשים מסתכלים", אמר ברוקמן בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב. "אנשים מסתכלים על המקום הזה, ומבינים מי אנחנו ומה אנחנו. ומי שלא מבין את העבר, לאיזה מן עתיד הוא יכול לצפות? אנחנו לא מאמינים שזה קורה".

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה, כי "כחלק מההחלטה להגדיל תקציבים למשרדים העוסקים בביטחון ובמלחמה, התבצע קיצוץ רוחבי בסך 10% בכל המוסדות המתוקצבים דרך משרד ראש הממשלה. ואף על פי כן, נפעל להשלים חלק מהקיצוץ".

תגובת שר ירושלים ומסורת ישראל מאיר פרוש: "צוות משרדי גיבש תכנית למתן מענה מיידי שימשיך את פעילות המרכז ובכוונתי להיפגש עם מר מעוז, ולגבש יחד עמו את ההסדר שיבטיח את התקציב הדרוש לפעילות הבסיסית של המקום במהלך השנה הנוכחית. על אף שלצערי המרכז החשוב לא נמצא באחריות משרדי, אני אקדיש את הסכום הנדרש מתקציב משרדי למען מטרה חשובה זו. לאחר שנבטיח את המשך הפעילות הבסיסית של המקום, אפעל בכדי לוודא שמצב זה, בו גוף שהינו אבן יסוד בזיכרון הלוחמים שנפלו במלחמה על איחוד ירושלים, לא יפול חלילה שוב בין הכיסאות".

הפופולריים