היועמ"שית החליטה: לא תיפתח חקירה פלילית בגין הדלפת טיוטת פס"ד עילת הסבירות

הדלפת פס"ד עילת הסבירות: היועמ"שית - לא תיפתח חקירה
צוות הבדיקה שהוקם לא יעסוק באיתור מדליף הטיוטה, אלא בהיבטים טכניים ומערכתיים שיאפשרו לצמצם את מספר האנשים שייחשפו לטיוטת פס"ד טרם פרסומו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלי בהרב מיארה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה, הודיעה לממלא מקום נשיא בית המשפטי העליון עוזי פוגלמן, שלא תפתח בחקירה פלילית למציאת מדליף טיוטת פסק דין עילת הסבירות. כך פורסם הבוקר (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

עם זאת, צוות הבדיקה שהוקם אתמול על ידי השופט פוגלמן לא יעסוק באיתור המדליף, אלא בהיבטים טכניים ומערכתיים שיאפשרו לצמצם את מספר האנשים שייחשפו לטיוטת פסקי דין טרם פורסמו, ואף בדרכים למניעת הדלפות מידע. צוות הבדיקה החל בעבודתו באופן מיידי והתבקש להגיש את ממצאיו, ולכל הפחות להגיש דו"ח ביניים והמלצות ראשוניות, עד לחודש מאי. בהתאם להמלצות הצוות וממצאיו, יוחלט על אופן המשך הטיפול בנושא.

פוגלמן כתב בתוכן החלטתו על הקמץ הצוות כי "פרסום חלקים מטיוטות פסקי דין שטרם הושלמה כתיבתם הוא - אירוע חמור. יש לעשות כל שניתן בכדי לברר את הדברים בהקדם, לשם הפקת לקחים לעתיד. לפיכך, לאחר ששקלתי את הדברים לעומקם, בשל הדחיפות והנחיצות באיתור מהיר של הנסיבות המערכתיות אשר אפשרו את הוצאת המידע שפורסם ומידע דומה מסוג זה, ולשם גיבוש המלצות לפעולה בטווח הזמן הקרוב ובמבט צופה פני עתיד – אני ממנה בזאת, צוות בדיקה".

הפופולריים