פרסום ראשון

היועמ"ש לשעבר העיד בתיק האלפים, שרה נתניהו הגיעה לדיון

היועמ"ש לשעבר העיד בתיק האלפים, שרה נתניהו הגיעה לדיון
וינשטיין על שאלת הייעוץ המשפטי לנתניהו בעניין קבלת מתנות: "יש על זה חיסיון מתוקף יחסי עו"ד-לקוח". התביעה: "נתניהו ויתר על החיסיון" • היועמ"ש לשעבר טען שנתניהו הוא זה שביקש לסגור את ערוץ 10 ועל כך הוא התנגד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרה נתניהו במשפט האלפים
צילום: .

הדיון בתיקי האלפים של ראש הממשלה בנימין נתניהו שנערך היום (רביעי) הסתיים לאחר מספר שעות. כפי שפורסם לראשונה בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב', עד התביעה, היועץ המשפטי לממשלה לשעבר יהודה וינשטיין, ניסה למנוע את מתן עדותו באמצעות פניה לגורמים שונים. עם זאת, הדבר נחל כישלון ולבסוף הוא עלה לדוכן העדים. בנוסף, אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, הגיעה בפעם הראשונה לדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

וינשטיין נשאל אם נתן ייעוץ משפטי לראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין קבלת מתנות. לדבריו, חלפו מאז 25 שנה, ויש על זה חיסיון מתוקף יחסי עורך דין-לקוח. התביעה טענה שנתניהו ויתר על החיסיון. עורך דין עמית חדד התנגד ואמר "הוא מעולם לא ויתר על החיסיון".

"אין בעיה שאשיב כי הדברים בשוליים, אבל ראוי שנתניהו יסכים בפירוש את הסרת החיסיון. אולי הייתי צריך יותר להקפיד ולא להשיב כבר בחקירה במשטרה", המשיך וינשטיין. עוד הוסיף היועמ"ש לשעבר כי "נתניהו ביקש בשתי הזדמנויות לסגור את ערוץ 10, בטענה שהוא לא עומד בהתחייבויות שלו, ולכן צריך לסגור את הערוץ, וגם בטענה שאין צורך בכל כך הרבה ערוצים - אני התנגדתי".

עו"ד חדד בתגובה אמר בתגובה כי "היה אפשר לוותר על העדות שלך". וינשטיין הסכים: "בכל שנות המדינה לא היה תקדים שיועץ משפטי לממשלה מגיע להעיד. אני התנגדתי לעדות שלי. ניסיתי לשכנע אותם, אבל אתה רואה כמה הצלחתי".

במסמך שהוגש על ידי הפרקליטות לפני מספר חודשים, נכתב שהיועץ וינשטיין אישר לחקור את תיק 1000 הישן, וממנו התפתח תיק 1000 הנוכחי. ‏כך ביקשה הפרקליטות לטעון שהכול נעשה באישור לפי חוק. וינשטיין העיד שאישר לחקור רק בנוגע לחשד למימון כפול של טיסת נתניהו, ולא שום דבר מעבר לכך.

בשבוע שעבר, נחשף לראשונה בכאן חדשות, הפרקליטות החליטה שלא להעמיד לדין את תאגיד ידיעות אחרונות במסגרת תיק 2000. גם אתר החדשות וואלה שהיה חלק מפרשת 4000 - לא יועמד לדין. תאגיד בזק יחתום על הסדר מקל עם הפרקליטות במסגרתו ישלם קנס.

כמו כן, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, יפעת בן חי שגב, העידה בתיק 4000, בו נאשמים נתניהו ובעלי וואלה-בזק שאול אלוביץ'. התובעת, עו"ד יהודית תירוש, טענה כי בן חי שגב שינתה את גרסתה בבית המשפט ממה שאמרה בחקירתה ברשות לניירות ערך, וכי היא עדה עוינת לתביעה. בעקבות כך, השופטים אישרו לחקור אותה בחקירה נגדית.

הפופולריים