תיק 4000

הבכירה בשוק התקשורת, העדות במשפט נתניהו - והציוצים

הבכירה בשוק התקשורת, העדות במשפט נתניהו - והציוצים
התובעת בתיק 4000 טענה כי יפעת בן חי שגב שינתה את גרסתה בביהמ"ש ממה שטענה ברשות ניירות ערך. כשנשאלה אם היא זו שקראה בציוץ מחשבון טוויטר על שמה להקמת ועדת חקירה ממלכתית במשפט נתניהו, השיבה כי לא היא זו שכתבה זאת. אך בשיחה עם כאן חדשות, היא אישרה שזהו החשבון שלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יפעת בן חי שגב מעידה עדות משפט נתניהו F221213OF106
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, יפעת בן חי שגב, העידה בתיק 4000, בו נאשמים ראש הממשלה בנימין נתניהו ובעלי וואלה-בזק שאול אלוביץ'. התובעת, עו"ד יהודית תירוש, טענה כי בן חי שגב שינתה את גרסתה בבית המשפט ממה שאמרה בחקירתה ברשות לניירות ערך, וכי היא עדה עוינת לתביעה. בעקבות כך, השופטים אישרו לחקור אותה בחקירה נגדית.

לקראת סוף עדותה בבית המשפט, תירוש שאלה את בן חי שגב על ציוץ שבו הגיבה לציוץ של אלי ציפורי על משפט נתניהו ועדות פילבר. "את כותבת ומגיבה לו ב-14 בפברואר: 'ועדת חקירה ממלכתית', זאת את?", תהתה התובעת.

בן חי שגב הכחישה שהדברים נכתבו על ידה ואמרה: "זאת לא אני. אני גם מזמינה אותך לבדוק את כל הפרופיל שלי בטוויטר. זאת לא פעם ראשונה שיש פרסומים בנושאים אחרים שהיו תחת שמי, והם בכלל לא יצאו ממני. זו תופעה מוכרת ברשתות החברתיות".

אלא שלפני כמה ימים פרסמה בן חי שגב בחשבון הטוויטר שלה כי הגישה תביעה נגד חדשות 12 וטענה כי "יושבים שם גיא פלג ועמליה דואק, מסוחררים מהכוח, משוכנעים שהכול מותר להם, אז לא. תתפלאו, גם אתם מחויבים לאמת. לשון הרע לא מדבר אליי".

חשבון טוויטר זה פרסם לראשונה את דבר התביעה שהגישה בן חי שגב, וצילום כתב התביעה שהובא בציוץ מראה כי מדובר בגרסה המקורית. בהתכתבות עם כאן חדשות, היא אישרה כי הגישה תביעה וכי מדובר בחשבון הטוויטר שלה.

כאשר הוצגה בפניה הסתירה בין עדותה החד-משמעית בבית המשפט ("זאת לא אני") לבין הודאתה כי זה אכן חשבון הטוויטר שלה, היא מסרה בתגובה: "לא העדתי בשום אופן שאיננו שלי. העדתי שאיני מצייצת ממנו בדרך כלל וזו האמת. את מספר הציוצים שלי תוכל לספור על יד אחת. מבקשת שתדייק בדבריך. אתה מוזמן לבדוק בתמליל העדות שלי".

לאחרונה אושר מינויה של בן חי שגב כדירקטורית בדואר ישראל.

הפופולריים