סהר קלדרון ששוחררה מהשבי: "אני נרצחתי בנפש, פחדתי שיאנסו אותי"

סהר ששוחררה מהשבי: "אני נרצחתי בנפש, פחדתי שיאנסו אותי"
נשים שחזרו בעסקאות החטופים בהצהרה משותפת: "רגע האמת - חיים או מוות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הצהרת חטופות 07.02.24
צילום: ללא קרדיט

חטופות שחזרו משבי חמאס יצאו היום (רביעי) בהצהרה משותפת שכותרתה "רגע האמת - חיים או מוות". שרון אלוני קוניו, ששוחררה לאחר 52 ימים יחד עם בנותיה, אמרה: "אנחנו חטופי אוקטובר 2023, הגענו לרגע האמת הנורא מכל, שנגזר עליכם להחליט מי יחזור ומי יהפוך טרף לחיות אדם, מי לחיים ומי למוות".

"136 עולמות מחכים כעת במנהרה ללא חמצן, מזון מים או תקווה - מחכים שתצילו אותם", המשיכה קוניו. "המחיר כבד, אבל מחירה של הפקרה יהפוך לכתם לדורות".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים לעזה - והמשוחררים

סהר קלדרון, ששוחררה מהשבי לאחר 52 ימים: "אני לא יודעת כמה זה יעזור, אבל אני רוצה שאבא שלי יחזור. אתם יודעים מה זה בכלל להיות יום אחד שם? אפילו לא יום אחד, שעה זה גיהנום. למה ילדה בת 16 צריכה להיקבר בתוך המקום הזה? בגוף אני חיה אבל בנפש נרצחתי".

"האם מחר זה ימשיך? אני רק רוצה את החיבוק החם של אבא שלי, הפקרתם נשמות של אנשים שביום אחד הפכו לארון. אל תהפכו אותם לארון. הוא בן אדם כמוכם, אל תדברו על מוסריות ומחבלים - מה זה משנה? יש פה 136 אנשים, את המתים לא נצליח להחזיר. אל תגרמו לי לאבד פעם שניה את האמון", סיכמה קלדרון.

נילי מרגלית, ששוחררה מהשבי לאחר 55 ימים: "את מחירו של מחבל אפשר לתקן. את מחיר הקרבתם של 136 ילדים נשים ואנשים שנחטפו ממיטתם לא עוול בכפם, לא ישנה דבר. מחיר שלא ניתן לתקנו. שישה אנשים שיקבעו את גורלה של מדינת ישראל. אם לא ישובו החטופים לביתם, ידעו כל שמיניסיט, כל אמא וכל אבא - שחייהם כקליפת השום".

אביבה סיגל, ששוחררה מהשבי לאחר 51 ימים: "אזרחי ישראל עוקבים אחר גורל החטופים. 124 ימים של חיבוק מרגש וגורל משותף. אנחנו רוצים להודות על התמיכה, תודה שאתם איתנו ברגע האמת ויחד נקיים את המצווה החשובה בעולם. אם נציל אותם נציל את מדינת ישראל וזה יהיה הנצחון המוחלט".

עדינה משה, ששוחררה מהשבי לאחר 49 ימים: "אני מבקשת לפנות לראש הממשלה שלי ולמשפחתו ולשרה ובניו. אני הייתי שם, הרגשתי שם, כאבתי שם. אבל שוחררתי. החברים שלי, הנערים והנערות שאותם חינכתי - עדיין שם. אני חושבת שיש חלק מהם שלא שרדו כבר, עברו ממקום למקום בלי יכולת תנועה אפילו. לא מקבלים תרופות נדרשות, לא במקום שבו אני הייתי".

"אני פונה אליך נתניהו, הכל בידך", המשיכה משה, שבעלה נרצח בשבת השחורה. "אתה הוא זה שיכול, ואם תמשיך בקו הזה של מיטוט החמאס לא ישארו שבויים לשחרר. גם בין הצעירים יש אנשים זקוקים לתרופות, אני מכירה אותם - חלקם חינכתי בקיבוץ שלי".

הפופולריים