עקב משפט נתניהו: העבריין אלפרון דרש מהמדינה מימון לשמיעת עדות גרושתו

עקב משפט נתניהו: עבריין דורש מהמדינה מימון לשמיעת עדות
במסגרת משפט בו מואשם אריה אלפרון באיומים כלפי עורך הדין שייצג בעבר את גרושתו, דורש העבריין שהמדינה תממן לו טיסה לארה"ב לצורך שמיעת עדות גרושתו - כפי שהותרה נוכחותה של שרה נתניהו בעדות מילצ'ן בתיק 1000, שהעיד גם הוא בשלט רחוק מלונדון, כפי שגרושתו של אלפרון מבקשת לעשות מארה"ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
.
צילום: .

העבריין אריה אלפרון דרש לממן לו, או למי מטעמו, הגעה ושהייה בארצות הברית לצורך שמיעת עדותה של גרושתו במשפט. כפי שפורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, רצונו של אלפרון הגיע לאחר התקדים במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, כאשר איש העסקים ארנון מילצ'ן העיד מלונדון.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בבית משפט השלום בחדרה התנהל הליך משפטי נגד העבריין המוכר אלפרון, שנאשם באיומים לכאורה, כלפי עורך דין שייצג את גרושתו במסגרת דיונים בבית הדין הרבני, לפני כשלוש שנים. אלא, שבמסגרת הליך הוכחות ולאחר שעורך הדין העיד, נדרשת עדותה המרכזית של הגרושה.  

גרושתו של אלפרון עברה להתגורר בארצות הברית ובאופן חריג, היא מבקשת מהתביעה המשטרתית להביא את עדותה בשלט רחוק, באמצעות וידאו קונפרנס שיערך מהקונסוליה של ישראל. אלפרון התנגד לכך, ואף טען שאם בית משפט יאשר בכל זאת לגבות את עדות גרושתו מחו"ל, הוא דורש שכמו שבמשפטו של נתניהו עם עדות מילצ'ן שנעשתה באנגליה, הוא יזכה להיות נוכח שם או מי מטעמו, ועל המדינה לממן זאת.

בדיון שהתקיים בשבוע שעבר, טען בין היתר סנגורו, עורך הדין ישי ניב מהסניגוריה הציבורית: "כדי להבטיח את זכויותיו של הנאשם הנוכחות מתחייבת, כפי שנקבע אצל ראש הממשלה ולא לחינם - זהו מבחן בוזגלו". שופט בית משפט השלום בחדרה אהוד קפלן, שלח את המשטרה לבדוק טכנית אם אכן ארצות הברית מסכימה תחת חסותה לקיים הליך שכזה, וקבע תזכורת עם הצדדים לשבוע הבא בכדי להכריע אם המימון שניתן לנתניהו מגיע גם לאלפרון.   

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "עסקינן בהליך משפטי מתנהל ומשכך לא נרחיב אודותיו, למעלה מן הצורך נציין כי כתב האישום מייחס לנאשם עבירת איומים חמורה כלפי עוה"ד שייצג את בת זוגו (לשעבר) בהליך אחר, ואנו נפעל למיצוי הדין עם הנאשם".

הפופולריים