שוחררו לאחר 129 ימים

קרובת משפחת שני המשוחררים לכאן חדשות: "הפעילו עליהם לוחמה פסיכולוגית"

תיעוד: פרננדו מרמן ולואיס הר התאחדו עם משפחתם
גפן סיגל אילן, אחיינית של פרננדו מרמן והבת של קלרה בת הזוג של לואיס, סיפרה לכאן חדשות על מה שעברו השניים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
12.02.24 , חטופים, צה"ל  2- פרננדו מרמן ולואיס הר חזרו מהשבי
צילום: דובר צה"ל

צה"ל פרסם היום (שני) תיעוד מהאוויר ממבצע החילוץ של החטופים פרננדו מרמן ולואיס הר. לואיס ופרננדו נקלטו בשיבא ומצבם טוב, מודעים למה שקורה סביבם. המפגש עם המשפחה היה מאוד מרגש, לאחר 129 ימים בשבי. השניים חולצו מדירה של משפחה ברפיח, ולא היה במנהרות, לפחות לא בתקופה האחרונה.

גפן סיגל אילן, אחיינית של פרננדו מרמן והבת של קלרה הבת הזוג של לואיס, סיפרה לכאן חדשות כי "הפעילו נגדם (פרננדו ולואיס) לוחמה פסיכולוגית, עד אתמול אמרו להם שכולנו חזרנו לעבודה ולא מחכים להם או מחפשים אותם. הם לא האמינו, המשיכו לחזק אחד את השני".

האיחוד של לואיס ופרננדו עם בני משפחותיהם> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
> החטופים שעדיין בשבי חמאס - הרשימה המלאה

מימין, לואיס הר ובת זוגו קלרה, פרננדו מרמן ואחייניתו גפן (צילום: פרטי)
פרננדו מרמן (צילום: דובר צה"ל)

עידן בז'רנו, חתנו של לואיס הר שחולץ הבוקר ברפיח מהשבי יחד עם פרננדו מרמן, סיפר: "ב-3 לפנות בוקר אמרו לנו - הם בידינו, תגיעו לתל השומר. לואיס עבר בדיקות, נראה חיוור וקצת בשוק. הוא התעניין במצב שלנו, מה עם הנכדים. הוא אפילו לא שכח שיש לי יום הולדת היום". גפן, בתה של קלרה מרמן, אמרה ל"כאן חדשות": "הם מודעים מאוד למה שקרה פה מ-7 באוקטובר. הייתה עליהם מלחמה פסיכולוגית נון-סטופ. פרננדו סיפר לי שאמרו לו שכולם חזרו לשגרה ולא מחפשים אותם. אבל אחד לשני הם אמרו 'אל תאמינו לזה'".

פרננדו מרמן ולואיס הר שנחטפו מקיבוץ ניר יצחק ב-7 באוקטובר, חולצו הלילה לאחר 129 ימים בשבי חמאס - במבצע של צה"ל ברפיח. דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי: "מבצע חילוץ מוצלח. מצבם טוב. הם בבדיקות רפואיות בשיבא תל השומר". במהלך המבצע לוחם נפצע קל מאוד.

בשעה 1:49, הכוחות פרצו למבנה בלב רפיח, כבמקביל מעניק להם חיל האוויר חיפוי מלמעלה, וחיל המודיעין אסף כל העת מידע. הלוחמים הסתערו אל תוך המבנה ב'פריצה חמה' באמצעות שימוש במטען והפעילו אש לנקודות סמוכות, בשטח ומהאוויר. אחרי חילופי ירי מול מחבלים  הצליחו להגיע אל שני החטופים ולשלוף אותם. בזמן החילוץ חיבקו לוחמי ימ"מ את השניים, תוך כדי שהם מנהלים ירי עם מחבלי חמאס.

 

הפופולריים