כאן רשת ב

בן 14 בחינוך המיוחד לא הולך לבית הספר בשל חשד לאלימות מהצוות החינוכי

בן 14 לא הולך לבית הספר בשל חשד לאלימות מהצוות החינוכי
אימו של הנער לקרן נויבך בכאן רשת ב: "היו בעצם מרתקים אותו לרצפה. אוחזים אותו בצוואר, יושבים עליו פיזית על הראש"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה ריקה בית ספר
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

עומר (שם בדוי), תלמיד בחינוך המיוחד בן 14 שלמד בבית ספר נירים במעלה אדומים, כבר כמעט 4 חודשים לא הולך לבית הספר בשל אלימות שננקטת, כך על פי דברי אימו, מצד הצוות החינוכי כלפי התלמידים. מדובר בין השאר על פרקטיקות של ריתוקים ואחיזות. זה הגיע לכדי ניסיונות אובדנות של הילד ומתברר שהיא לא היחידה שהתלוננה על כך. כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב.

לידי האמא הגיע מידע ממשרד החינוך על שלוש תלונות נוספות שהגיעו למשרד תוך שנה וחצי. אב אחר ששוחח עם כתבת כאן חדשות סיפר גם הוא על אלימות שהופעלה על הבן שלו ועל כך שבתחילה סירב להאמין. במשרד החינוך טוענים שלאחר בדיקת התלונות שהגיעו אליהם לא ננקטה אלימות וכעת תיק חקירה שנערכה במשטרה - נבחן בפרקליטות. בעירייה טוענים שהוצע לתלמיד בית ספר בעיר, האם מספרת כי דיברו איתה על מסגרת בירושלים.

אימו סיפרה לקרן נויבך בכאן רשת ב כי "היו בעצם מרתקים אותו לרצפה. אוחזים אותו בצוואר, יושבים עליו פיזית על הראש, על הצוואר, על הגב, על הרגליים. חמישה, שישה, שבעה אנשי צוות באופן קבוע, זה אותם אנשים הידיים מוצלבות מאחורי הגב. במילים של הילד, חוץ מלבכות ולנשום אין לו יכולת לעשות שום דבר זה יכול להימשך 20 דקות, חצי שעה, 40 דקות עד שבעצם הנפש שלו נגמרת, אין לו יכולת יותר להיכנע ואז משחררים אותו".

ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות האירוע נפתחה חקירה במטרה להגיע לחקר האמת. עם סיומה הועבר התיק לעיון והחלטת הפרקליטות כמקובל".

מהפרקליטות נמסר כי התיק נמצא בבחינה.

תגובת עיריית מעלה אדומים: "המקרה מטופל מקצועית ואחראית על ידי ראש העיר, אגף החינוך בעירייה והמפקחת מטעם משרד החינוך וכי תלונותיו של הפונה כלפי ראש העיר והמערכת אינן מבוססות כלל ולא ניתן להרחיב בכך בשל צנעת הפרט".

ממחוז ירושלים במשרד החינוך נמסר בתגובה כי "הנושא נבדק לעומק ולא עלה כל חשד לאלימות. בנוסף הנושא נמצא בבדיקת משטרת ישראל. להורים הוצע לשבץ את הילד בבית ספר דקל וילנאי בכיתה מקדמת עם 20 שעות סיוע. להורים נמסר בכתב כי, במידה וירצו בית ספר כוללני, הרי בית ספר כזה נמצא רק בירושלים ולא במעלה אדומים. מפאת צנעת הפרט, לא נוכל לפרט מעבר לכך".

הפופולריים