בעקבות חשיפת כאן חדשות

בן גביר נגד יועמ"שית: מנסה בכל דרך לשלול את סמכויותיי

בן גביר נגד יועמ"שית: מנסה בכל דרך לשלול את סמכויותיי
השר לביטחון פנים הגיב לפרסום על כך שבהרב מיארה לוחצת על ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה להאריך את כהונתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר וגלי בהרב מיארה
צילום: שיר תורם, פלאש 90

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה, ופרקליט המדינה שי ניצן, לוחצים על ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה ניצב יגאל בן שלום, להאריך את כהונתו. בכאן חדשות נחשף היום (רביעי) כי הלחץ נובע על מנת שמינוי מחליפו של בן שלום, לא יהיה נתון למעורבות השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בעקבות פרסום הדברים פנה בן גביר לבהרב מיארה ודרש ממנה הסברים. "גבירתי מכירה היטב מושכלות יסוד אלה. לפיכך, ככל שהפרסומים נכונים, השאלות שנשאלות הן: 'האם גברתי, חלילה, לא מקבלת את ההכרעה הדמוקרטית – הכרעת הריבון שבחר בי להיות שר לביטחון לאומי הממונה על משטרת ישראל, ומנסה בכל דרך לשלול ממני את סמכויותיי?'"

"האם גברתי, חלילה, מוכנה לפעול בניגוד גמור לחוק מפורש ולפסיקות מפורשות רק כדי למנוע ממני לממש את תפקידי אליו שלח אותי הבוחר? האם גברתי, חלילה, מוכנה לשלוף כחצי מיליון פתקי הצבעה של בוחרים אשר בחרו במפלגתי, ולהשליך אותם לפח רק כדי שלא אעשה שימוש בסמכויותיי על פי חוק", כך כתב בן גביר.

"כאמור, אני רוצה להאמין כי הדברים החמורים הללו שפורסמו אינם נכונים. כיוון שהפרסומים חוזרים ונשנים, ולכאורה עולים בקנה אחד עם הדברים שנאמרו אמש, הן על ידך והן על ידי פרקליט המדינה וכיוון שמדובר בפרסומים כה חמורים, אבקש לדעת האם יש אמת בדברים", סיכם השר לביטחון לאומי.

על פי הפרסום בכאן חדשות, פרקליט המדינה אמר אתמול בכנס סגור של אגף החקירות יחד עם היועמ"שית שהוא מעוניין שיגאל בן שלום יאריך את כהונתו בשנה נוספת. לאחר מכן היועצת ופרקליט המדינה ישבו עם יגאל בן שלום לשיחה דיסקרטית ושוב לחצו עליו להמשיך את כהונתו. ואלו לא הפעמים היחידות בהן לחצו השניים על בן שלום בעניין.

הפופולריים