מנסה לשמור על הסדר

המפכ"ל על ההפגנה בקפלן: קבוצה שאינה נמנית עם משפחות החטופים הצליחה לגרור אותנו לפרובוקציה

המפכ"ל על ההפגנה בקפלן: הצליחו לגרור אותנו לפרובוקציה
שבתאי הסביר לסגל המשטרה כי אותה קבוצה לא עמדה בסיכומים שהוגדרו והתעמתה עם השוטרים. המפכ"ל קרא לאותה קבוצה לשמור על הסדר הציבורי, ולשוטרים אמר: "איש מאיתנו לא ייתן שתפגע אימו של חטוף או שיפצע אב שכול"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה בקפלן
צילום: איתי רון, פלאש 90

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי התייחס היום (שני) לאירועי ההפגנה בקפלן במוצאי שבת ואמר: "קבוצה שאינה נמנית עם משפחות החטופים - הצליחה לגרור אותנו לפרובוקציה". את דבריו העניק המפכ"ל בישיבת סגל הפיקוד של המשטרה, והוסיף כי "נמשיך להתעלם מקולות פוליטיים". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

שבתאי הסביר כי אותה קבוצה עליה טען כי גררה את המשטרה לפרובוקציות, על כך שהיא "לא עמדה בסיכומים שהוגדרו ועוררה את הפרובוקציה, תוך עימות עם השוטרים". שבתאי קרא לאותה קבוצה ואמר: "בואו נשמור על הסדר מבלי לפגוע בשגרת החיים". 

המפכ"ל הבהיר לשוטרים כי חלה עליהם החובה למצוא את האיזון שבין שמירה על החוק והסדר הציבורי, לבין חמלה שנדרשת במצב אליו נקלעה מדינת ישראל. "איש מאיתנו לא ייתן שתיפגע אימו של חטוף או שיפצע אב שכול, שבאו להביע את כאבם". 

עוד הוסיף שבתאי לשוטרים כי "עלינו להתבונן לא בהמון, אלא באדם שעומד מולנו ולעשות הכול כדי לשמור על החוק, אבל חשוב עוד יותר, לוודא שהאדם שעומד ממול, יחזור בריא ושלם לביתו. נמשיך להתעלם מהקולות הפוליטיים המנסים לגרור את המשטרה לויכוחים מפלגים ונמשיך לפעול מתוך נאמנות למדינה". 

הפופולריים