"אסור לנתניהו להישאר בתפקידו": הריאיון האחרון של בייגה לפני מותו

"אסור לנתניהו להישאר בתפקידו": הריאיון האחרון של בייגה
בריאיון אחרון לפני מותו: אברהם שוחט, שכיהן כשר אוצר במשך שתי קדנציות וכראש עיריית ערד במשך 22 שנים מדבר בגילוי לב על העבודה תחת רבין ותוקף את הממשלה | הריאיון המלא ישודר היום ב-22:45 בכאן 11
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אברהם בייגה שוחט
צילום: ללא קרדיט

חודשיים לפני מותו ממחלה קשה, אברהם (בייגה) שוחט, לשעבר שר האוצר וראש מועצת העיר ערד, בריאיון מיוחד על העבודה תחת רבין ומותח ביקורת חריפה על הממשלה הנוכחית. "במיוחד לאחר מה שקרה ב-7 באוקטובר, אסור לנתניהו להישאר יום אחד בתפקידו. הוא אשם", אמר בייגה. הריאיון המלא ישודר היום ב-22:45 בכאן 11

"נתניהו הוא המשחית הגדול של תרבות השלטון במדינת ישראל. אם פעם חס וחלילה ייהרס הבית השלישי, זה יירשם לחובתו של נתניהו", אמר בייגה והוסיף להתייחס להאשמות כי המחאות הובילו לאירועי ב-7 באוקטובר "אלו שטויות בעיניי. כל אנשי המחאה הלכו ישר לקוקפיטים ולטנקים".

שוחט סיפר על געגועיו לאשתו תלמה שהצטרפה עימו לצוות ההקמה של העיר ערד: "עברנו לחיות ביחד בערד כשהיא באה לצוות ההקמה. אני הייתי מהנדס ודנה הייתה עובדת סוציאלית שעסקה באכלוס ובבניית הקהילה" בהמשך בייגה נבחר בגיל 31 לכהן כראש המועצה הראשון של העיר שהקים. הוא כיהן בתפקיד זה במשך 22 שנים.

לאחר מכן, בייגה כיהן כחבר כנסת במשך 18 שנים וכשר האוצר במשך שתי קדנציות - בממשלת רבין ופרס ובממשלת אהוד ברק. על העבודה תחת רבין סיפר בייגה: "הוא לא היה איש קל. לחיצת היד שלו הייתה רפה, ממש נרתעת כזאת. אך ידעת שמילה שלו זו מילה, שגיבוי זה גיבוי, והאינטרס הציבורי הוא עליון". 

בייגה הוסיף לבקר גם את שר האוצר הנוכחי: "התמונה של סמוטריץ' מביישת את מה שתלוי על הקיר במסדרון של משרד האוצר. הוא מעביר כספים פוליטיים לצרכים שלא מביאים צמיחה, נותן מספרים מדהימים של כספים קואליציוניים, תוך כדי הסתרה. אתה מסתכל על ההיקפים האלה, על חוסר האחריות עם הגירעון. זה הדבר הכי נורא שיכול להיות".

למרות זאת בייגה רואה סיבה לאופטימיות בתקופה קשה זו: "ארבע שנים אחרי מלחמת יום הכיפורים הגיע הסכם השלום עם מצרים. אחרי האינתיפאדה השנייה הגיע הסכם אוסלו. אני מקווה שהתהליכים ההיסטוריים בסביבה שלנו יאפשרו הגעה לפתרון סביר".

הפופולריים