המאבק לשחרור החטופים

צעדת משפחות החטופים הגיעה לירושלים

צעדת משפחות החטופים הגיעה לירושלים
ארבעה ימים לאחר שיצאו מעוטף עזה, משפחות חטופים הגיעו, ביום הצעדה האחרון, לכיכר פריז בבירה. שם הם יקיימו עצרת בקריאה להגעה לעסקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

משפחות חטופים החברות במטה החטופים והנעדרים יצאו היום (שבת) ליום הצעדה האחרון מעוטף עזה לירושלים, תחת הסיסמה "מתאחדים לשחרור החטופים". לאחר ארבעת ימי הליכה, הגיעו 20 אלף הצועדים לכיכר פריז בבירה, שם יקיימו עצרת בקריאה להגעה לעסקה לשחרור יקיריהם משבי חמאס.

(צילום: יאיר פלטי)

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

לצעידה הצטרפו היום גם שורדי השבי לואיס הר, פרננדו מרמן, קלרה מרמן וגבריאלה ליימברג ששוחררו הן במבצע צבאי והן בעסקת שחרור החטופים הראשונה. קלרה מרמן קראה במהלך הצעדה: "היינו שם, והסכנה בשבי היא מיידית. הדרך ארוכה ומתישה והגוף והנפש עדיין כואבים. נמשיך לצעוד יחד עם כל עם ישראל עד להחזרת כולם".

רוני אדר, אחותו של תמיר אדר שנרצח ב-7 באוקטובר וגופתו מוחזקת בעזה, אמרה: "כמו שזה קרה בבית שלי, זה היה יכול לקרות לכל בית אחר במדינה. קוראת לכולם להגיע לעצרת הערב ולתמוך בנו". ונדב רודאיף, שנו של החטוף ליאור רודאיף, הוסיף: "תודה לכולם שאתם פה ושאתם מראים לנו שלבחור בחטופים זה לא רק במילים, זה גם במעשים. משפחות החטופים הם לא האויב, האויב הוא ארגון החמאס והאיסלאם הקיצוני".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד נאם בצעדה: "אני פה איתכם כיוון שהמדינה הזאת לא יכולה לחיות עם הרעיון שהם לא יחזרו. אם הם לא יחזרו הביתה - מדינת ישראל בגדה באזרחיה. אסור לתת לזה לקרות. נלחם על זה בחו"ל, נלחם על זה בארץ, הלוחמים שלנו נלחמים על זה עכשיו בעזה".

אתמול, ביום השלישי לצעדה, המשתתפים נשאו 134 אלונקות כמחווה לחיילים ולחיילות החטופים. חברי הקבינט, השרים בני גנץ וחילי טרופר מ"המחנה הממלכתי", הגיעו גם הם לתמוך במשפחות. גנץ אמר כי "המשימה היא לנצח במלחמה ולהשיב את כל החטופים הביתה מהר ככל האפשר".

בערוץ אל-ג'זירה הקטרי דווח הבוקר כי מקורותיו מוסרים שמחר צפויות להגיע לקהיר משלחת ישראלית ומשלחת מטעם חמאס, כדי לקיים סבב משא ומתן עקיף נוסף - וזאת בניסיון להגיע להסכם על המשך הלחימה ושחרור אסירים ביטחוניים וחטופים ישראלים ברצועה.

עם זאת, בחדשות השישי בכאן 11 דווח אתמול כי הדרג המדיני בישראל החליט שלא יתקיים סבב שיחות נוסף - כל עוד אין תשובה מחמאס לגבי המתווה. עוד דווח כי ישראל התנתה את המשך המשא ומתן בקבלת רשימה של החטופים החיים. עד כה לא התקבלה תשובה רשמית מחמאס למתווה שנידון בפריז.

הפופולריים