בשל לחץ של ח"כים חרדים: בוטל חיבור גשר בכביש 1

בשל לחץ של ח"כים חרדים: בוטל חיבור גשר בכביש 1
ע"פ גורם במשרד התחבורה, זו אינה הפעם הראשונה שזו הסיבה לביטולן • ממשרד התחבורה נמסר: העבודות בוצעו כמתוכנן. עוד שלושה שבועות הכביש ייחסם לצורך עבודות למשך 4-5 ימים, כולל שבת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גשר הרכבת מעל כביש 431
צילום: ענבר וייס

גורם במשרד התחבורה אמר כי עקב לחץ של "חברי כנסת חרדים" העבודות ברכבת ישראל לחיבור גשר מסילת 431 בכביש 1 בוטלו. זאת לאחר שבמקום היו לא מעט כלים הנדסיים ומשאיות שהגיעו עם ציוד, ולמרות שהתקבלו אישורים מכל הגורמים הרלוונטים - תוך שמירה על סטטוס קוו. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בלשכת שרת התחבורה מירי רגב אמרו כי בעוד כ-3 שבועות, צפוי כביש 1 להיחסם לתנועה למשף כ-5 ימים, לצורך החיבור הסופי של הגשר. העבודות, צפויות להתחיל בשישי ויימשכו במהלך שבת. 

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "עבודות הבטיחות שתוכננו במקטע חיבור מסילת 431, התקיימו כמתוכנן ביום שישי על מקטע גשר הרכבת מעל כביש מספר 1. צוותי העבודה פעלו בשטח, כולל כוחות משטרה שהגיעו לטובת סגירת הכביש במידת הצורך. הצוותים ערכו סקר הנדסי על מנת להסיר את המפגע הבטיחותי, וביצעו עבודות לחיזוק החיבורים של מערכת היציקה המאוזנת והחזרתה למצבה הקודם. לטובת ביצוע הסקר, לא נדרשה לבסוף סגירתו של הכביש. במוצאי שבת תתבצע הערכת מצב משותפת של גורמי המקצוע, הקבלן המבצע ורכבת ישראל לקביעת תוכנית עבודה להשלמתו של חיבור הגשר".

רכבת ישראל הוציאה אתמול הודעה לידיעת הציבור עקב הסגירה הצפויה בשעות הצהריים. אלא שזמן קצר לאחר מכן, החלו גורמים ברכבת ליצור קשר עם חלק מקבלני התשתיות שאמורים היו להניח את הגשר - ועדכנו אותם שהעבודות עלולות להתבטל. זמן קצר לאחר מכן, הם קיבלו הודעה כי העבודות בוטלו. 

זו הפעם השנייה שהדבר קורה בשנה החולפת. בחודש אוגוסט נעצרו העבודות עקב לחץ שהפעיל חבר הכנסת גפני, לאחר היערכות של הקבלן המבצע והמשטרה להשלים את עבודתם במקום. 

 

 

 

 

 

 

הפופולריים