חצי שנה בלי נשיא

הסחבת, הלחצים והוויכוח סביב מינוי הנשיא למחוזי בב"ש

הסחבת, הלחצים והוויכוח סביב מינוי הנשיא למחוזי בב"ש
השופט פוגלמן מסרב לאשר את מועמדו של השר לוין לתפקיד - וצפוי לבקש הארכה של 20 ימים נוספים לצורך מענה לעתירה הדורשת למנות נשיא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עוזי פוגלמן ויריב לוין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ממלא מקום נשיא בית המשפט העליון, השופט עוזי פוגלמן, צפוי לבקש היום ארכה של 20 ימים נוספים לצורך מענה לעתירה הדורשת למנות נשיא לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב. המהלך של פוגלמן ממחיש את הסחבת שנמשכת כבר חצי שנה בתהליך המינוי של נשיא למחוזי בבאר שבע, כשעמדה זו נשארה ללא ממלא מקום או מינוי זמני בכל התקופה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ועדת האיתור המליצה על שלושה מועמדים לתפקיד - השופט אבי לוי שמקבל את תמיכתו של שר המשפטים יריב לוין, השופט יעקב שפסר והשופטת יעל רז לוי שזוכה לתמיכתו של השופט פוגלמן. השופט שפסר כבר הודיע שהוא מסיר את מועמדותו, והמחלוקת בין לוין לפוגלמן באשר למועמדים הנותרים נותרה בעינה, כאשר על פי החוק, מינוי נשיא למחוזי הוא בסמכות שר המשפטים - שנדרש להסכמת נשיא העליון.

על רקע הפלונטר, הגיש ארגון לביא עתירה לבג״ץ לפני שלושה שבועות. השופט סולברג הורה לשופט פוגלמן ולשר לוין להשיב לעתירה עד היום - אך פוגלמן כעת יבקש ארכה של שלושה שבועות נוספים. כמו כן, פוגלמן מפעיל לחצים על השופט לוי להסיר גם הוא את המועמדות שלו, בינתיים, ללא הצלחה.

הפופולריים