חשיפת כאן חדשות

פוגלמן על כבוב: כל עוד נציב הציבור לא יסיים את בדיקתו - אין בכוונתי לנקוט עמדה

מ"מ נשיא העליון: לא אנקוט עמדה על כבוב לפני בדיקת הנציב
ממלא מקום נשיא בית המשפט העליון הגיב לפרסומים על כוונת הוועדה להדיח את שופט העליון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חאלד כבוב
צילום: דף האינסטגרם של מרים כבוב

ממלא מקום נשיא בית המשפט העליון, השופט עוזי פוגלמן, הגיב היום (חמישי) לדיווחים על רצונם של חלק מחברי הוועדה לבחירת שופטים להדיח את שופט העליון חאלד כבוב. "כל עוד תלויות ועומדות תלונות שהוגשו לנציב הציבור על השופטים בנושא, אין בכוונת ממלא המקום לנקוט עמדה".    

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

על פי הפרסומים בכאן חדשות, שופט בית המשפט העליון, חאלד כבוב, נפגש לארוחת בוקר בבית קפה עם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, למרות האיסור על שופטים לפגוש פוליטיקאים. מעבר לכך, כבוב דן בתיקים רבים בהן עיריית תל אביב בראשות חולדאי, הייתה צד להם, חלקם זמן קצר לאחר אותה ארוחה משותפת. השופט כבוב בפתח הדיון לא רק שלא פסל את עצמו, אלא שלא נתן גילוי נאות כלשהו אודות קשריו עם ראש העירייה.

זו איננה ההסתבכות הראשונה של השופט. לפני כחודש, שופט בית המשפט העליון תועד בשורת פוסטים ברשתות החברתיות, שמקדמים באמצעותו את משרד עורכי הדין של בתו מרים כבוב, דבר שלכאורה נוגד את כללי האתיקה לשופטים. משרד עורכי הדין של מרים, פרסם בדף האינסטגרם תמונת ענק של השופט כשהוא עצמו מצטלם על רקע תמונת הענק.

בעקבות זאת, פורסם אתמול לראשונה כי הוועדה למינוי שופטים תתכנס מחר לדון בנושא האפשרות להדחתו של כבוב עקב הפרסומים השונים של כתב כאן חדשות אבישי גרינצייג, בעניין תמונותיו של השופט, ששימשו לקידום משרדי עורכי הדין של ילדיו.

הפופולריים