פרסום ראשון

נזק לאלפי ישראלים: ריינאייר מבטלת טיסות עד חודש יוני

נזק לאלפי ישראלים: ריינאייר מבטלת טיסות עד חודש יוני
על אף שהדיונים עם רשות שדות התעופה נמשכים - חברת הלואוקוסט לא תחדש את הקווים ל-20 יעדים באירופה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מטוס, ריינאייר
צילום: AP

חברת התעופה ריינאייר החליטה היום (רביעי) לבטל את מרבית טיסותיה לישראל גם בחודש מאי. ענקית הלואוקוסט שבימים אלו מנהלת דיונים עם רשות שדות התעופה, בדרישה להפחית את האגרות שנגבות משימוש בטרמינל 3, הודיעה כי לא תשוב לטוס ל-20 יעדים באירופה. צעד זה יפגע בעשרות אלפי ישראלים שצפויים לקבל הודעות על ביטול טיסותיהם בשעות ובימים הקרובים. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

טיסת ריינאייר לווינה שבוטלה

במהדורת החדשות של כאן 11 דווח אתמול כי המשבר בין הצדדים צפוי להיפתר. על פי הפרסום, המדינה הסכימה להפחית את האגרות, ובכך למעשה, נכנעה לדרישותיהן של החברות. השירות בחלק מהמקרים יהיה שונה, אך האגרה המופחתת תביא עוד חברות לפעול בארץ. הדבר אושר סופית בצמרת משרד התחבורה ונמצא בייעוץ המשפטי.

בסוף השבוע האחרון, חברת הלואו-קוסט "איזיג'ט" החלה לבטל אלפי כרטיסי טיסה מישראל ואליה עד סוף חודש אוקטובר. הרקע למהלך של ענקית הלואו-קוסט אינו ברור, אך ייתכן שהסיבה קשורה בהגדלת מסי הנמל בטרמינל 3. חברת התעופה טרם פרסמה הודעה רשמית, אך קו הדגל שלה מתנב"ג לפריז סגור להזמנות עד סוף אוקטובר 2024.

כמו כן, לאחרונה, חברות תעופה מתחום הלואו קוסט הודיעו כי ישובו לישראל, כחמישה חודשים מאז פרוץ המלחמה. בין החברות, "לופטהנזה" ו"אייר פראנס" שצפויות לחדש בקרוב את טיסותיהן לישראל.

הפופולריים