נמצאו הוריה הגנטיים של התינוקת ממחדל החלפת העוברים באסותא

נמצאו הוריה הגנטיים של התינוקת ממחדל העוברים באסותא
הוריה של התינוקת סופיה נמצאו כשנה וחצי לאחר הולדתה, ולאחר שהתיר בית המשפט לערוך בדיקות גנטיות לזוג שנקבע לגביו כי ישנה סבירות גבוהה שהם הוריה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסותא ראשון לציון
צילום: כאן חדשות

בית המשפט התיר לפרסום היום (חמישי) כי אותרו הוריה הגנטיים של התינוקת סופיה מפרשת מחדל העוברים באסותא. זאת, כשנה וחצי לאחר הולדתה לאמה, שלרחמה הוחזרה העוברית בעקבות טעות של בית החולים, ולבן זוגה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

ביולי האחרון, לאחר מאבק משפטי ארוך בעניין, בית הדין לענייני משפחה קבע כי בשל מידע חדש שנכלל בדוח הוועדה של משרד הבריאות, שבחנה את מחדל החלפת העוברים בבית החולים אסותא ראשון לציון, יש לאפשר בדיקות גנטיות לזוג שנקבע לגביו כי ישנה סבירות גבוהה כי הוא זוג ההורים הגנטי של התינוקת סופיה. המידע החדש נמצא במסקנות הוועדה שפורסמו רק אחרי הכרעת בית המשפט העליון.

 

בהחלטה הקודמת של בית המשפט העליון, שקבע כי אין לבצע בדיקות גנטיות, כתבה השופטת אסתר חיות כי ישנה הלכה משפטית שלפיה ניתן לבצע משפט חוזר - אם מתגלות עובדות חדשות שלא היו ידועות בעת מתן פסק הדין. היות ומסקנות הוועדה של משרד הבריאות לא התפרסמו לפני הכרעת העליון, פנו בני הזוג, באמצעות עורכי הדין שמואל מורן ושירה פרידן, לבית הדין לענייני משפחה בראשון לציון - וזה כאמור קיבל את בקשתם והורה לבצע את הבדיקות.

הפופולריים