כן, זה אמיתי לגמרי

הזוג המסתורי שמחלק כסף ברחבי הארץ - ורומז על כך ברשתות החברתיות

הזוג המסתורי שמחלק כסף - ורומז על כך באינסטגרם ובטיקטוק
עמוד האינסטגרם והטיקטוק "קאש קאץ' ישראל" צבר יותר מ-20 אלף עוקבים ברשתות החברתיות מאז החל לפעול, תוך פחות משבועיים • רז, שמצא כסף באחת מהחידות שפרסם הדף, סיפר לכאן חדשות: "זה פשוט גאוני. אנשים לא מפסיקים לדבר עליהם, מחכים לסרטון הבא" • מה עומד מאחורי הפרופיל שמחלק שטרות ברחבי הארץ?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השטר שהוחבא ונמצא
צילום: פרטי

זוג מסתורי מישראל החל להחביא מזומנים ברחבי הארץ ורומז ברשתות החברתיות היכן הם מחביאים שטרות של כסף. הם שולחים את עוקביהם ברשתות החברתיות לחפש אחר המטמון, וזוכים לחשיפה גבוהה בשבועיים האחרונים, מאז החלו לעשות כך. בשיחה עם כאן חדשות בעלי הדף "קאש קאץ' ישראל", הזוג המסתורי, הסביר מה עומד מאחורי הפרופיל שמחלק שטרות ברחבי הארץ.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

עמוד האינסטגרם והטיקטוק "קאש קאץ' ישראל" התחיל את הפעילות וצבר יותר מ-20 אלף עוקבים ברשתות החברתיות, כ-16 אלף באינסטגרם ועוד כ-9,000 בטיקטוק, תוך פחות משבועיים. עיקר התוכן שעולה ברשתות החברתיות הוא אנשים מסתוריים שמחביאים כסף ברחבי הארץ ומצלמים את המיקום בו הם החביאו. עד עכשיו, מאז שהתחילה הפעילות ברשת, חולקו כ-1,500 שקלים במספר מקומות בארץ, עד כה בתל אביב ובשפלה בעיקר.

צפו בסרטון מהטיקטוק:

לאחר פנייה של כאן חדשות לעמוד האינסטגרם, מפעיליו בחרו שלא לחשוף את זהותם, אך נאמר כי "חלוקת הכסף היא, בין היתר, בשל קידום שיתופי פעולה עסקיים בעמודים". לדברי המפעיל, "המטרה היא להגיע ל-100 אלף עוקבים. יש סיפור מאחורי זה, מדובר בניסוי חברתי, שכן אנשים מוציאים כל החיים שלהם קידומים ממומנים כדי להשיג קהל ולהיות יוצרי תוכן טובים, ואנחנו סיכמנו את זה בינתיים בסכום של כ-1,500 שקלים".

המפעיל סיפר כי מדובר בהתערבות קטנה בינו לבין זוגתו, לאחר שטען שהוא יכול להשיג כמות גבוהה של עוקבים - ולהיות יוצר תוכן בשנייה. זוגתו השיבה שהיא לא חושבת שזה אפשרי ותהתה על הרעיונות שלו. בשלב זה הם לא רוצים בכך, אך הבהירו כי יהיו מעוניינים להיחשף - וככל הנראה זה יקרה עוד מעט, כשהעמוד יגיע לכ-40 אלף עוקבים, כך לדברי מפעיל העמוד.

רז בנימין, אחד האנשים שמצא שטר שהוחבא על ידי האנשים שמתפעלים את הדף, סיפר: "האינטרס פשוט גאוני. צריך לחשוב שכל עסק, שופך המון כסף על שיווק, שחקנים, צלמים, עוקבים לייקים ופרסום. תוך שבועיים הם הגיעו ליותר מ-15 אלף עוקבים וכולם מדברים עליהם וכל זה בכ-1,500 שקלים. זה חשבון מאוד פשוט. יש להם באז מטורף, באיזה מקום עושים שיווק כזה ב-1,500 שקל? זה קטע נחמד. אין אחד בעבודה שלי שלא מדבר עליו. אנשים יוצאים לחפש, שוברים את הראש, מחפשים ומחכים לסרטון הבא שלהם". 

נציין כי אזכורים דומים וקודמים ברשת נעשו, לרוב יוצרי תוכן שמייצרים תוכן כזה לא מתמקדים רק בזה. יש עמוד נוסף, שנושא את אותו השם ומקורו באמסטרדם, אך שם מפעילי הדף קידמו מכירה של ספר אלקטרוני שמדריך על השקעות. 

הפופולריים