המרצה שהושעתה מהאוניברסיטה העברית לא חוזרת בה ומאשימה: המדינה משתיקה אותי, חוששת למשפחתי

המרצה שהושעתה מאשימה: המדינה משתיקה אותי, חוששת למשפחתי
בריאיון בלונדון אמרה פרופסור שלהוב-קיבורקיאן כי "העובדה שישראל מבצעת רצח עם בעזה נאמרה גם בבית הדין הבינלאומי לצדק בהאג", וחזרה על דבריה כי "יש לבטל את הציונות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרופסור נדירה שלהוב-קיבורקיאן
צילום: Makdisi Street

פרופסור נדירה שלהוב-קיבורקיאן, שהושעתה זמנית מעבודתה מהאוניברסיטה העברית - חזרה על דבריה כי "יש לבטל את הציונות". בריאיון שנערך איתה היום (שישי) בלונדון, אמרה המרצה כי "העובדה שישראל מבצעת רצח עם בעזה נאמרה גם בבית הדין הבינלאומי לצדק בהאג".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לדבריה, האקדמיה היא מקום לשיתוף רעיונות ודעות. במכתב שקיבלה מהאוניברסיטה נאמר לה כי "האוניברסיטה העברית היא אוניברסיטה ציונית", ולדבריה הבינה מכך שאם הנרטיב שלה הוא אנטי-ציוני והיא קוראת לביטול הציונות, היא "לא יכולה ללמד במוסד הזה".

שלהוב-קיבורקיאן אמרה כי דיקן האוניברסיטה אמר לתלמידיה כי היא אינה יכולה ללמד במוסד. "המדינה משתיקה אותי ולא מאפשרת לאנשים להתבטא נגדה", אמרה בריאיון שנערך בלונדון. לדבריה, הדאגה היחידה שלה היא כלפי הסטודנטים שלה, יהודים ופלסטינים שמתנגדים לרצח עם, ולקולגות שלה שאומרים דברים דומים. היא הוסיפה כי היא חוששת לחייה ולחיי משפחתה. 

"הציונות גרמה לנזק גדול מאז 1948", אמרה בריאיון. "זו לא רק העמדה שלי, אלא גם עמדתם של חוקרים רבים שרואים את הציונות כאידיאולוגיה גזענית, שמעדיפה קבוצה אחת ומדירה קבוצה אחרת. אנחנו יכולים לחיות יחד ללא האידיאולוגיה הציונית אם נוכל לדבר במונחים של צדק והוגנות, ולא בשם אידיאולוגיה שאומרת 'אנחנו כאן, ומהשאר צריך להתעלם'". 

"בעזה מתים תינוקות באינקובטורים", הוסיפה. "הפכו את עזה לקבר אחים, זו תוצאה של אידיאולוגיה מאוד אלימה. הגיע הזמן לחשוב על האידיאולוגיה הזו מחדש. יש לקרוא לדיון שיקדם אותנו הלאה מהאידיאולוגיה הלא הומנית הזו". 

 

הפופולריים