בני סכנין נקנסה ב-15 אלף שקלים על ביזוי "התקווה"

בני סכנין נקנסה ב-15 אלף שקלים על ביזוי "התקווה"
אוהדי קבוצת הכדורגל לא כיבדו את ההמנון הלאומי והמשיכו לשיר ולעודד בזמן שנוגן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: פלאש 90

קבוצת הכדורגל בני סכנין נקנסה היום (ראשון) ב-15 אלף שקלים בגין ביזוי נגינת ההמנון הלאומי בידי חלק מאוהדיה. בית הדין המשמעתי של ההתאחות לכדורגל כתב בהחלטתו: "ראוי היה כי בימים מעין אלו, בו נתונה הארץ בסערה, יגלו אוהדי הנאשמת, שהינם תושבי ישראל לכל דבר ועניין, הבנה ואיפוק וינהגו באופן מכבד ומכובד עת מנוגן ההמנון הלאומי".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"אין צורך ואין דרישה כי תופגן שליטת הקהל במילות ההמנון ו/או לא נדרשת הזדהותו המוחלטת של אותו ציבור עם הנאמר בו", נכתב בהחלטה. "אולם חל איסור שלא לכבד, או שמא נאמר, לבזות את נגינתו, קל וחומר כאשר כאמור מצויים אנו בתקופה כה רגישה וקשה. ראוי היה שיפסיקו אוהדי הקבוצה אחת ולתמיד לנהוג באופן בזוי זה, ובמקביל לכך, היה יוצא קול גינוי חזק ברור ונמרץ מצד ראשי הקבוצה למעשים אלו, בימים שלאחר מכן".

השר מיקי זוהר הגיב על הקנס לסכנין עקב ביזוי ההמנון: "החלטה מבישה, קורא להתאחדות לערער עליה. מוטב לה להביע אמירה שאין לתת יד לביזוי סמלים ישראלים בשם כל הכדורגל הישראלי. מדובר בביזוי שחקן ישראלי עקב שירותו במילואים, מדינה שלמה עומדת מאחורי זלקה".

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, התייחס לעונש שקיבלה הקבוצה: "העונש בעקבות ביזוי ההמנון, הדגל והלוחמים, הוא סך הכול 15 אלף שקלים קנס. מדובר בבדיחה גרועה. קבוצה שחלק מאוהדיה תומכי טרור שביזו והשפילו על המגרש את הדברים שהכי קדושים לנו, צריכה לעוף לסוריה. אני קורא להתאחדות לשקול שוב ולתת עונש משמעותי והתראתי כולל הורדת ליגה, כדי שמראות אלו לא יחזרו שוב".

במשחק הכדורגל בין הפועל חדרה לבני סכנין, במהלך ביצוע ההמנון הלאומי במגרש בנתניה, חלק מהקהל של סכנין לא כיבד את ההמנון והמשיך לשיר ולעודד. בנוסף, מנשה זלקה, קפטן חדרה שנכנס למשחק בדקה ה-63 - וידוע כמי שחזר ממילואים ארוכים במלחמה, ספג קריאות בוז וקללות מחלק מהקהל של סכנין.

 

 

הפופולריים