יום מדמם: שניים נרצחו ביפו וביפיע, ניסיון חיסול בכרמיאל

יום מדמם: שני נרצחים ביפו וביפיע, ניסיון חיסול בכרמיאל
נקבע מותו של צעיר בן 19 שנורה על רקע פלילי • בכרמיאל נפצעו 5 מפיצוץ רכב במרכז מסחרי • מוקדם יותר היום גבר נורה למוות בצפון • מניין הנרצחים בחברה הערבית מתחילת השנה עלה ל-40
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מד"א, אמבולנס
צילום: מד"א

חשד לרצח ביפו: צעיר בן 19 נורה למוות היום (שני) בעיר. הוא פונה במצב אנוש ובית החולים ובהמשך נקבע מותו. המשטרה פתחה בחקירה, הרקע לאירוע פלילי. בכך עלה מניין הנרצחים בחברה הערבית מתחילת השנה ל-40.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בכרמיאל, תושב ראמה בן 39 נפצע בינוני בניסיון חיסול, במהלכו התפוצץ הרכב בו ישב בחניית מרכז מסחרי. הוא פונה למרכז הרפואי לגליל בנהריה. ארבעה עוברי אורח נפצעו באורח קל כתוצאה מהפיצוץ ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים זיו בצפת. הרקע לאירוע הוא על פי החשד סכסוך בין עבריינים.

ניסיון החיסול בכרמיאל

גבר כבן 27 נורה למוות הבוקר ברכב ביפיע. באירוע נפצע אדם נוסף, תושב העיר נצרת, באורח קל. שוטרים הגיעו לזירת האירוע, החלו בסריקות לאיתור החשודים בירי ופתחו בחקירת נסיבות המקרה. לפי החשד, הרצח בוצע כחלק מהסכסוך המתמשך בין משפחות הפשע חרירי ובכרי, אשר במסגרתו נרצחו כ-30 בני אדם בשנים האחרונות.

מדובר ברצח הראשון במסגרת הסכסוך מאז נעצר לפני כשמונה חודשים ראש ארגון הפשיעה של משפחת בכרי - סמיר בכרי. כמו כן, מספר הנרמחים בחברה הערבית עלה ל-39 מתחילת השנה.

חובש רפואת חירום במד"א, רביע ח'ורי, סיפר: "ראינו את שני הפצועים שוכבים כשאחד מהם מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה וסובל מפציעה חודרת בגופו. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הפציעה שלו הייתה קריטית ונאלצנו לקבוע את מותו. פצוע נוסף היה בסמוך אליו כשהוא בהכרה מלאה, הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים".

בתוכנית של קלמן ליברמן בכאן רשת ב פורסם כי מסתמנת האפשרות לפיה הרצח בוצע על רקע הסכסוך המתמשך בין ארגוני הפשיעה של משפחות חרירי ובכרי שהוביל לכ-30 נרצחים בשנים האחרונות. זה הרצח הראשון במסגרת הסכסוך, מאז נעצר לפני כשמונה חודשים סמיר בכרי, ראש ארגון הפשיעה של משפחת בכרי.

בשבוע שעבר, סאמי אל סעדי, בן ה-50, תושב לוד, נורה למוות בעיר. הוא אותר ללא סימני חיים ועם פציעות חודרות וכוחות מד"א קבעו את מותו במקום. בנוסף, פצוע נוסף באורח קשה פונה לביה"ח אסף הרופא, הוא אותר ברחוב הסמוך ומסתמן כי הובילו אותו לשם. המשטרה פתחה בחקירה ואספה ממצאים מהזירה.

במקביל לאותו אירוע, גופת אישה בת 46 עם סימני חבלה אותרה בדירה בעפולה. שוטרי מחוז צפון עצרו את בן זוגה ואחיו שנכחו בדירה. על פי פרטי החקירה, מי שהזעיק את מגן דוד אדום היה בן זוגה של האישה בשנה האחרונה. על הגופה לא נמצאו סימני דקירה, והיא נשלחה לנתיחה לקביעת נסיבות המוות.

הפופולריים