קיש התקפל: פרסי ישראל יחולקו השנה כרגיל

קיש התקפל: פרסי ישראל יחולקו השנה כרגיל
בעקבות התנגדותה של היועמ"שית, וההבנה כי הייעוץ המשפטי לא מגן על בחירתו, שר החינוך חזר מהחלטתו הראשונית לקיים טקס פרסי ישראל רק בקטגוריית תקומה וגבורה, והפרסים יחולקו במתכונת הרגילה ביום העצמאות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יואב קיש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות התנגדותה של היועמ"שית גלי ברהב-מיארה, שר החינוך יואב קיש התקפל והודיע היום (רביעי) שפרסי ישראל יחולקו השנה כרגיל. כך, גם ועדות הפרס יימשכו כרגיל לבחירת הזוכים. "במצב בו הייעוץ המשפטי לא מגן על עמדתי, וכדי שלא לייצר ריב ומדון מיותר, כשהתוצאה ברורה וידועה מראש, בחרתי לשנות את ההחלטה", הסביר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

עוד הוסיף קיש על פרסי ישראל השנה כי הם יוענקו בקטגוריות שונות, לצד הענקת פרסי התקומה, ביום העצמאות הקרוב. "מטבע הדברים, הטקס השנה יערך במתכונת שונה, כאשר עיקר המשקל יינתן לאירועי המלחמה. כלל הזוכים שיומלצו ע"י הוועדות בקטגוריות השונות יקבלו את הפרסים, אולם במקום שיוענקו כפי שהוצע בשנה הבאה לאחר המלחמה, הם יוענקו בשנה זו".

את החלטתו הראשונית לבטל את הטקס הסביר קיש "אירועי 7 באוקטובר הם מהאירועים הקשים בהיסטוריה הישראלית, לכן הודעתי כי פרס ישראל, הפרס החשוב והיוקרתי ביותר במדינת ישראל, יוענק השנה לאזרחים שהפגינו, בשעה מאתגרת זו, את המיטב שבמעלות בני עמנו - גבורה, אחווה ורעות הדדית".

הפופולריים