"נדבך חשוב ביותר בהסברה": פרס ישראל לערבות הדדית יוענק לד"ר אלקיים-לוי וד"ר קוגל

פרס ישראל לערבות הדדית יוענק לד"ר אלקיים-לוי וד"ר קוגל
ד"ר אלקיים-לוי, ראשת מכון דבורה, ואחת ממחברות דו"ח "הזוועות" שחשף בפני העולם את העדויות על פשעי המין שביצעו מחבלי חמאס בשבעה באוקטובר, זכתה בפרס • ד"ר קוגל, מנהל המכון לרפואה משפטית, הביא יחד עם צוותו "שיטות פורצות דרך לחשיפת הזוועות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ד"ר קוגל וד"ר כוכב אלקיים-לוי
צילום: ללא

שר החינוך יואב קיש הכריז היום (רביעי) כי פרס ישראל בתחום הערבות ההדדית, יוענק השנה לד"ר כוכב אלקיים-לוי וד"ר חן קוגל. בהודעתו של קיש נכתב כי "הפרס יוענק לד"ר אלקיים-לוי, על פועלה להעלאת המודעות לאלימות מגדרית ונפשעת של החמאס כלפי נשים באירועי ה-7 באוקטובר", על ד"ר קוגל נכתב כי "הביא, באמצעות שיטות חדשות, לפריצת דרך במלאכת הקודש של זיהוי נרצחי הטבח של השבעה באוקטובר והיווה ציר חשוב בחשיפת הזוועות לעולם". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ד"ר קוגל, מנהל המכון לרפואה משפטית. לפי הודעת השר קיש, "ד"ר קוגל ואנשי המכון הצליחו הודות לשיטות חדשות, להגיע להישג חסר תקדים במלאכת הקודש של זיהוי נרצחי הטבח בשבעה באוקטובר, והיה ציר חשוב בהסברה הישראלית לעולם וחשיפת הזוועות", נכתב.

 

 

ד"ר קוגל שירת כקצין רפואה גדודי וחטיבתי בחטיבת גבעתי ובעת שירותו הצבאי החל התמחות ברפואה משפטית במכון הלאומי לרפואה משפטית באבו כביר והיה לרופא הישראלי הראשון שהתמחה בכך בארץ. "בנוסף לעבודה המדעית והמקצועית, שימשו ד"ר קוגל וצוות המכון כלי הסברתי חשוב במאבקה של המדינה להביא לתודעה הציבורית העולמית את הפשעים נגד האנושות שביצע החמאס ובפעם הראשונה בתולדותיו הוכנסו עיתונאים זרים למכון לרפואה משפטית והוצגו בפניהם ממצאים המעידים על מעשי הזוועה שביצעו מחבלי החמאס, מהלך שסייע רבות להבהרת עמדתה של ישראל בעולם", נכתב בהודעת השר קיש.

ד"ר אלקיים-לוי היא ראשת מכון דבורה, עו"ד ומרצה במחלקה ליחסים בין לאומיים באוניברסיטה העברית וממחברות דו"ח "הזוועות" שחשף בפני העולם את העדויות על פשעי המין המחרידים שביצעו מחבלי חמאס בשבעה באוקטובר. 

 

בהודעה על ד"ר אלקיים-לוי נכתב כי "מחויבותה ומסירותה הביאו אותה לפעול בזירה הארצית והבינלאומית ולהקים כוח משימה שכותרתו 'חיימ"ל פשעי מגדר', ובהמשך רתמה את הנציבות האזרחית לטיפול בעניין. כחלק מפועלה בנושא זה, גייסה ד"ר אלקיים-לוי משפטניות רבות לנציבות האזרחית לפעול לצידה ולקדם הכרה בזירה הבינלאומית בכך שמעשי חמאס כלפי נשים וילדים חוסים תחת ההגדרה של פשעים נגד האנושות".

שר החינוך יואב קיש מסר: "פועלה של ד"ר אלקיים-לוי בזירה הבין לאומית לחשיפת מעשי הזוועות של החמאס הוא נדבך חשוב ביותר במאבק ההסברתי על צדקת דרכינו ומלחמת החרמה אותה אנו מנהלים כנגד מרצחי החמאס. ד"ר אלקיים-לוי ברכות על הזכייה, עם ישראל מוקיר את פועלך ומודה לך".

הפופולריים