בפרקליטות מחריפים את הטון נגד נאשמים בהסתה לטרור

בפרקליטות מחריפים את הטון נגד נאשמים בהסתה לטרור
נאשם שהורשע בעבירת הסתה לטרור - נידון לתשעה חודשי מאסר בפועל. "יש מקום להחמרה של ממש בקביעת מתחמי הענישה, יש מקום להתייחסות אחרת לחוק המאבק בטרור ולעבירות המנויות בו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל במלחמה, קיבוץ בארי, חמאס, עוטף עזה
צילום: אדי ישראל, פלאש 90

בפרקליטות מחוז ירושלים פורסם היום (חמישי) טיעון לעונש ביחס לנאשם שהורשע בעבירת הסתה לטרור - ונידון לתשעה חודשי מאסר בפועל. בטיעון נכתב: "יש מקום להחמרה של ממש בקביעת מתחמי הענישה, יש מקום להתייחסות אחרת לחוק המאבק בטרור ולעבירות המנויות בו".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"יש מיעוט, מיעוט סורר, שיש להוקיעו, שמבקש לחגוג על דמם של הנרצחים, על גופות הקורבנות והחיילים – ועל זעקתם של החטופים", אמרו בפרקליטות. "מיעוט שמבקש להזדהות עם האכזרים שבאויבינו, עם מפלצות האדם. מיעוט ששמח על הזוועה שהתרחשה ועל המוות והאובדן. מיעוט שמבקש את ניצחון אויבינו".

עוד כתבו: "מיעוט שבוחר לתמוך בארגון הטרור בדרכים שונות, בדרכי פרסום של אותה הסתה בפלטפורמות השונות. לתמיכה, ההזדהות וההסתה, פוטנציאל הרסני לפגוע ברקמות הדקות של דו הקיום במדינה. הנאשם שלפנינו הוא חלק מאותו מיעוט".

"הנאשם בחר ביום שבת הארורה וכן שמונה ימים לאחר מכן, לפרסם בחשבון האינסטגרם שלו שני פרסומים בקשר ישיר עם מעשה הטרור. פרסומים המהווים דברי שבח, אהדה ועידוד למעשה הטרור, תמיכה בהם והזדהות עימם ועל פי תוכנם של הפרסומים והנסיבות שבהם פורסמו, יש אפשרות ממשית שיביאו לעשיית מעשה טרור".

"מה משמעותה, אם בכלל, של מדיניות ענישה שנהוגה במציאות אחרת, כמעט ביקום מקביל, שידענו לפני השבת הארורה", סיכמה הפרקליטות.

הפופולריים