משחק הכדורסל בליגת העל הסתיים בלינץ', שני אוהדים פונו לבי"ח

משחק הכדורסל בליגת העל הסתיים בלינץ', אוהדים פונו לבי"ח
אוהדים התקוטטו ועשו שימוש באגרופים, בעיטות ומקלות - המשטרה פתחה בחקירה • הנהלת ליגת העל בכדורסל: "מדובר באלימות קשה לכל הדעות שהתגובה עליה חייבת להיות הענישה החמורה ביותר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפועל תל אביב בכדורסל
צילום: ניתאי שגיב

אלימות קשה אירעה הלילה (שבת) בסיום משחק הכדורסל בליגת העל בין הפועל תל אביב להפועל חיפה שניצחה. שני אוהדים פונו לבית החולים איכילוב בתל אביב והמשטרה פתחה בחקירה במטרה לאתר את המעורבים באירוע. על פי עדויות, האלימות החלה מחוץ לאולם הספורט ולאחר מכן אוהדי הפועל חיפה שהותקפו, נמלטו אל תוך האולם - שם נעשה שימוש באגרופים, מקלות ובעיטות.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

מהפועל חיפה נמסר כי בכוונתה לפנות ליו"ר המנהלת בדרישה לעצור את הליגה עד אשר יימצאו פתרונות לתופעת האלימות: "במקום לחגוג את הניצחון שלנו, אנחנו עסוקים בלינץ׳ מכוער. אוהדי הפועל תל אביב, שידועים באלימות המכוערת והבלתי פוסקת שלהם, החליטו לתקוף היום אוהדים שלנו בצורה ברוטלית ולא היינו רחוקים מסוף טראגי".

עוד הוסיפו: "משחקי הכדורסל בדרייב אין הפכו לזירת קרב בה אנשי הקבוצות האורחות מופקרים לגורלם בידי חוליגנים אלימים שמגיעים גם לפרקט והורסים לכולם את הענף, ואיפה האבטחה?". מאמן הפועל חיפה, גיא גודס, שצפה בתגרה מקרוב אמר: "היינו קרובים לרצח".

הפועל תל אביב הצטרפה לגינוי האלימות ואף לקחה אחריות: "האירועים מהווים התנהגות פלילית ואסור שיקרו. אין לזה מקום בספורט ולא יהיה לזה מקום אצלנו. האחריות על התנהגות וביטחון הקהל במשחקי הבית היא קודם כל שלנו וברור שנכשלנו. נדאג לנקוט בכל הצעדים על מנת לוודא שאירוע כזה לא יישנה". 

בעקבות האירוע, השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, הנחה את המשטרה לבחון צעד של סגירת המגרש וצעדים נוספים נגד אוהדי הפועל תל אביב. מטעמו של השר נמסר: "אין לי כוונה להכליל את כל אוהדי הפועל ואין לי ספק שיש מתוכם נורמטיבים אבל יש תופעה חוזרת ונשנית של אלימות אוהדי הפועל — הגיעה השעה לטיפול שורש".

מהנהלת ליגת העל בכדורסל נמסר: "הזדעזענו מהתמונות שהגיעו מהיכל קבוצת שלמה הערב. מדובר באלימות קשה לכל הדעות שהתגובה עליה חייבת להיות הענישה החמורה ביותר כלפי אותם אוהדים סוררים שהורסים את השם לשאר הקהל של קבוצתם". עוד הוסיפו: "בספורט, ובכדורסל בפרט, אין מקום לאנשים אלימים שהורסים כל חלקה טובה. אנחנו קוראים לבעלי סמכות הענישה אם משטרת ישראל, בתי המשפט או בית הדין של איגוד הכדורסל לנהוג באפס סבלנות לאלימות מכל סוג שהיא".

הפופולריים