"לא נמצאו שרידי DNA" - הנעדרת האחרונה מטבח 7 באוקטובר

"לא נמצאו שרידי DNA" - הנעדרת האחרונה מטבח 7 באוקטובר
למשפחתה של בלהה ינון אין ספק שהיא נרצחה עם בעלה יעקב בביתם בנתיב העשרה לפני כחמישה חודשים, אך עד לרגע זה, לא נמצאו ממצאים שמוכיחים את מותה. בתה מור, שיתפה בכאן רשת ב: "בוחרים בתוך חוסר הוודאות הזה לאמץ את הסיפור שאמא הלכה עם אבא ביחד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בלהה ויעקב ינון
צילום: מאי אבנון

כחמישה חודשים אחרי טבח 7 באוקטובר, בלהה ינון עדיין מוגדרת "נעדרת". בעלה, יעקב, נרצח בביתם. בתם, מור ינון, שיתפה היום (שלישי) בריאיון "בחצי היום" בכאן רשת ב: "מבחינתנו אמא לא נעדרת, אין לנו ספק שהם היו ביחד בבית ב-7 באוקטובר בבוקר. הם שלחו לנו הודעת וואטסאפ ואח שלי עוד הספיק לדבר איתם. נמצאו שרידים של אבא ושרידים נוספים שלא ניתן להפיק מהם DNA".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

מור הסבירה: "יש פער בין עמדת תחקיר צה"ל, לפיו אמא הייתה בבית ונרצחה עם אבא, לבין עמדת המכון לרפואה משפטית שאומר שלא יכולה להיות סיטואציה שבה לא נשארו בבית שרידים שניתן להפיק מהם DNA. כרגע אף אחד לא יודע איך בדיוק ההורים נהרגו ואיך הבית עלה באש".

האזינו לריאיון המלא עם אסתי פרז בן עמי בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב:

"אנחנו בוחרים בתוך חוסר הוודאות הזה לאמץ את הסיפור שיש בו יותר היגיון, לפיו אמא הלכה עם אבא ביחד", היא שיתפה. "יכול להיות שזו תישאר תעלומה ואנחנו נחייה עם זה. מיום שבת בשמונה וחצי בבוקר הבנו שהם לא שרדו את זה, ישבנו על שניהם שבעה מ-8 באוקטובר".

עוד שיתפה בריאיון: "לא מנקר בנו שום ספק שהיא נרצחה. שום דבר מזה גם לא משנה את תחושת החוסר על החיים שהיו ואינם. זו סיטואציה בלתי נתפסת - אין הורים, אין בית, שום דבר לא נשאר".

"ההורים שלי היו אצלי ערב קודם בערב חג", מור נזכרה. "שמנו את הטלפונים בצד, ישבנו במעגל, שיחקנו משחקים וצחקנו - היה ערב קסום. הם יצאו מפה בחצות. ביקשנו מהם שישנו אצלי אבל אבא אהב לישון בבית".

היא סיכמה: "יש נחמה בידיעה שהם הלכו ביחד ושזה קרה מאוד מהר, כך שהם לא סבלו, במקום שהם הכי אהבו בעולם ושהם חיו חיים מלאים עד יום מותם. מתנחמים גם בכך שהם אהבו וגם ידעו שהם מאוד אהובים. הם ידעו שהם השאירו אותנו חמישה אחים מאוד מאוחדים".

"נתגבר על האבל הפרטי שלנו", אמרה מור, אך קראה: "האירוע הזה לא נגמר. החטופים עוד לא חזרו והקהילות עדיין לא חזרו לביתן - כשמסביב ממשלה שמדברת בסיסמאות, ללא לקיחת אחריות. מאוד קשה להכיל את הפער הזה".

הפופולריים