קרן מונדר שהייתה בשבי: "אסור שהיוהרה, שיכרון הכוח, ויצר הנקמה ינחו אותנו"

קרן מונדר שהייתה בשבי: "אסור שהיוהרה והנקמה ינחו אותנו"
מונדר, ששוחררה מהשבי לאחר 49 יום, קראה לשחרור חטופים, ואמרה בכאב שלא ניתן לחזור לחיים הרגילים כל עוד החטופים לא שבו: "לא ניתן לנרמל את החיים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 אוהד מונדר בן ה-9 יחד עם אימו קרן, אביו ואחיו בשניידר
צילום: דוברות מרכז שניידר

קרן מונדר, שנחטפה בשבעה באוקטובר מקיבוץ ניר עוז, קראה היום (שלישי) להגיע להסכמות בנוגע לשחרור החטופים, והדגישה: "אסור שהיוהרה, שיכרון הכוח ויצר הנקמה ינחו ויובילו אותנו בקבלת ההחלטות". היא גם קראה שלא לשכוח את החטופים, ואמרה בכאב: "לא ניתן לנרמל את החיים, לנסות לחיות ביקום מקביל בארץ , כש-134 חטופים עדיין בשבי". את הדברים אמרה בוועידת אשמורת השלישית למנהיגות החינוך של ישראל.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

לקהל שנכח בכנס אמרה: "מתי בפעם האחרונה יצא לכם להרהר בחטופים? לחשוב על תנאי המחייה שלהם ומצבם הפיזי והנפשי?". קרן מונדר נחטפה יחד עם אמה, הוריה, ובנם בשבעה באוקטובר, ואיבדה את אחיה באותו יום. לאחר 49 ימים היא שוחררה יחד עם אמה ובנה. היא תיארה את החוויות שעברה בשבי: "לא הרגשתי גיבורה, היינו חסרי אונים וחסרי הגנה. הייתי צריכה להתגבר על המציאות הנוראית. לנסות לשמור על אנושיות כדי לעמוד בהבטחה שלי לעצמי להחזיר את אוהד בני הביתה כדי שיהיה לנו עתיד משותף ולא רק עבר".

קרן פרקה בנאומה את הצער שחוותה על אחיה, ואת מה שהיא מרגישה לגבי אביה, שעדיין בשבי: "הובסנו, אני הפסדתי את אחי האהוב רועי, שנרצח אל מול ביתו באותה שבת והבית נשרף כליל בלי שנשארו לנו פיסות של זכרונות חיים ממנו. אבי בן ה-79 עדיין שם, כבר 172 ימים. איני מצליחה להירגע מהמחשבה עליו בחור מטונף, לח וחשוך, יושב על מזרון ללא טיפול רפואי. נפשי אינה מוצאת מנוחה".

לסיום, היא קראה שוב לשחרור החטופים: "אני מצפה לראות את מנהיגי המדינה וראשי המשק פועלים על בסיס ערכים עליהם גדלנו במדינה - סולידריות, ערבות ומחויבות הדדית והזכות לכבוד וחירות. ערכים יהודים, ישראלים וציונים, שבזכותם הוקמה המדינה. על נבחרי הציבור לעשות את המעשה המוסרי היחיד כלפיהם - החזירו אותם הביתה, למשפחותיהם או לקבורה. אם לא יושבו החטופים בקרוב, המצב ישפיע על דמותה של החברה בישראל לדורי דורות".

הפופולריים