משבר אמון?

לאחר איומי ארגון המורים: משרד האוצר מחריף את הטון נגד רן ארז

לאחר איומי ארגון המורים: משרד האוצר מחריף את הטון
לאחר שבארגון המורים הודיעו על חידוש העיצומים, מנכ"ל משרד האוצר ניסח מכתב ובו יצא נגד יושב הראש, רן ארז הגיב: "גם אני אומר שהתחייבויות צריך לכבד ולצערי הרב מתברר שלא כך הדבר עמכם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רן ארז
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנכ"ל משרד האוצר, שלומי הייזלר, שיגר היום (חמישי) מכתב תקיף ליושב ראש ארגון המורים, רן ארז. במכתבו הוא קרא לו לשוב לשולחן המשא ומתן ואיים כי אם לא יעשה כך - ייאלץ המשרד לנקוט בצעדים נוספים. "התבטאויותיך סותרות במישרין את ההסכמות בינינו באופן חריף שאינו עולה בקנה אחד עם האמת", כך כתב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

הייזלר האשים את ארז כי חזר בו מהסכמות מפורשות ביניהם וכי הוא פוגע בתלמידי ישראל בתקופת מלחמה. "התכחשות להסכמות מונעת כל אפשרות לשיח והגעה להסכם. למשרד האוצר אין יכולת לנהל משא ומתן עם אדם שחוזר בן מהסכמות, שאומר דבר והיפוכו ומתנהל בצורה חסרת אחריות", הוסיף הייזלר.

בתגובה ענה ארז: "המלבין פני חברו ברבים כאילו שופך דמים. השופך דמים, אין לו חלק בעולם הבא. כמי שחובש כיפה היית צריך להיות זהיר יותר על כל מילה שכתבת ובמיוחד כשהן לא אמת. גם אני אומר שהתחייבויות צריך לכבד ולצערי הרב מתברר שלא כך הדבר עמכם ולאכזבתנו הרבה. אתם הם אלה שנוהגים לשנות מהאמת". 

מכתבו של מנכ"ל משרד האוצר הגיע על רקע הודעת ארגון המורים על חידוש העיצומים בשבוע שעבר, כיוון שלא נחתם סופית הסכם שכר מחודש מול משרד האוצר. בארגון המורים הצהירו כי המורים לא יזינו ציונים להנהלות בבתי הספר ולמשרד החינוך, על אף שהבחינות יתקיימו כסדרן. בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב, אמר ארז: "במקום לגמור איתנו את ההסכם כפי שהתחייבו עד 1 בדצמבר, אנחנו נמצאים היום בתחילת הדרך. הם מנצלים את המלחמה והמצפון שלנו". 

לאחר מכן, משרד האוצר הודיע כי אם הצדדים לא ישבו למשא ומתן - ינוכו כספי המקדמה שניתנו למורים בתחילת שנת הלימודים. מדובר ב-2,400 שקלים שניתו למורי התיכונים כמקדמה על חשבון ההסכם שייחתם.

מי יציל את מערכת החינוך? האזינו ל"עוד יום"

הנהגת ההורים הארצית שלחה לשר החינוך יואב קיש ולשר האוצר בצלאל סמוטריץ', מכתב התראה בטרם הגשת עתירה לבג"צ בעניין הפגיעה החמורה והמתמשכת בתלמידי ותלמידות ישראל. זאת בהמשך לעיצומי ארגון המורים ובהם אי הכנה לבגרויות, אי מתן ציונים ומשובים על מטלות, ביטול טיולים ועוד.

"כיצד המדינה יכולה לדרוש מהתלמידים לתרום ואף למסור את נפשם, שעה שאותה מדינה מתנערת מחובתה לספק לתלמידים אלה חינוך חינם, ומאלצת אותם, הלכה למעשה, לממן זאת מכיסם הפרטי?", כתבה הנהגת ההורים.

הפופולריים