"ביבי - הצלחת לאחד אותנו נגדך"

גל מחאות ברחבי הארץ: 16 נעצרו בת"א, מפגין עוכב לחקירה בב"ש

גל מחאות ברחבי הארץ: 16 נעצרו בת"א, מפגין עוכב בב"ש
בירושלים כ-200 מפגינים צעדו על רחוב עזה • בעצרת החטופים בת"א הצהירו: "הולכים לשרוף את המדינה" • ההפגנות מול משכן הכנסת בירושלים צפויות להימשך כל השבוע • איילה מצגר, כלתו של החטוף יורם מצגר בן ה-80: "חצי שנה עברה והחטופים עדיין בעזה, כישלון מכוון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

גל מחאות ברחבי הארץ: 16 מפגינים נעצרו ו-9 דוחות בסך אלף ש"ח נרשמו למפגינים בעצרת לשחרור החטופים הערב (שבת) בדרך בגין וקפלן בתל אביב, שחסמו את התנועה בכבישים והפרו את הסדר. כל הצירים נפתחו לתנועה. בבאר שבע עוכב לחקירה מפגין שהדליק אבוקה במחאה נגד הממשלה על הפקרת תושבי הצפון והדרום המפונים. 

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

בירושלים כ-200 מפגינים צעדו על רחוב עזה, לכיוון מעון ראש הממשלה - ולאחר שפרצו מחסום, נחסמו בצומת הרחובות עם רחוב מטודלה.

ההפגנה מול מעון רה"מ ברחוב עזה בירושלים

במהלך ההפגנה מוחים אחזו בלפידים בוערים לאות הזדהות עם החטופים: "ביבי כל הכבוד, הצלחת לאחד אותנו נגדך". תושבי אשכול ושער הנגב חסמו את צומת שער הנגב בעצרת שמתקיימת במקום, בקריאה לשחרור החטופים. כביש איילון דרום בתל אביב נחסם לתנועת כלי רכב.

מפגינים הבעירו מדורות בדרך קפלן בתל אביב

המחאה להשבת החטופים בתל אביב החלה הערב בהצהרת משפחות חטופים על שלב חדש במאבק שיכלול הפעלת לחץ ציבורי להחלפה באופן מיידי להחלפת ראש הממשלה, בנימין נתניהו. שלדבריהם "מהווה מכשול לביצוע עסקה" לשחרורם. בעצרת החטופים הצהירו: "הולכים לשרוף את המדינה".

איילה מצגר, כלתו של החטוף יורם מצגר בן ה-80, אמרה: "אמרו לנו לשבת בשקט, אמרו לנו לנסוע בכל העולם, אבל אחרי חצי שנה החטופים עדיין בעזה. זהו כישלון מוחלט, זהו כישלון מכוון. כולנו ראינו איך נתניהו מטרפד שוב ושוב עסקה להחזרת החטופים, כיצד האינטרס האישי והפוליטי שלו מניע אותו בקבלת ההחלטות, וכיצד הדאגה שלו ליציבות הקואליציה גוברת על החובה הברורה שאמורה להיות לו".

(צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)

עינב צנגאוקר, אימו של החטוף מתן, פנתה ישירות לנתניהו: "אתה הוא המכשול שמונע במודע ובכוונת מכוון עסקה, ולכן אנו נאלצים לעשות כל שביכולתנו כדי להסיר את המכשול - מעכשיו, אנו נפעל להחלפתך המיידית".

יעל אור, דודתו של החטוף דרור אור, פנתה לחברי הכנסת: "גנץ ואיזנקוט, אנחנו מצפים מכם לפעול, עשו מה שנדרש כדי להחליף מיד את נתניהו. חברי הליכוד, גלו אומץ, הקשיבו למצפונכם ולזעקת החטופים והחטופות, ומלאו את חובתכם למדינה ולאזרחים".

יפעת קלדרון, בת דודתו של החטוף עופר קלדרון: "חברי הקואליציה, פעלו מיד כדי שיהיה כאן ראש ממשלה אחר שטובת המדינה והאזרחים לנגד עיניו, שמקבל החלטות ללא שיקולים אישיים ומבין עד כמה הצלת החטופים מיד היא חיונית לביטחון המדינה ולחוסן הלאומי".

מפגינים חסמו את דרך איילון בת"א - ופונו עם ע"י המשטרה


הפגנות הקוראות לקיום בחירות, צפויות להיערך מחר מול המשכן בירושלים. את שבוע המחאות יפתח ראש האופוזציה יאיר לפיד בנאומו, ואחריו ינאמו קרובי משפחות של נרצחים ונפגעים ב-7 באוקטובר. בתום ההפגנה, המוחים צפויים להישאר במאהל שיפתח מול הכנסת, באישור הממשלה, ולאורך השבוע יתקיימו שם הפגנות. 

תגובת המשטרה: "אלפי מוחים שהגיעו הערב למתחם ברחוב קפלן הביעו את מחאתם כחוק, ועל פי התנאים שסוכמו עם מארגני המחאה.
מנגד, כמה מאות מפגינים הפרו את הסדר הציבורי, הדליקו מדורות, טילטלו ניידת המשטרה, חסמו צירים והתעמתו עם השוטרים: 16 מפירי סדר נעצרו ו-9 דוחות על סך 1000 ש"ח נרשמו בגין הפרעה לתנועה וחסימת צירים".

"משטרת ישראל רואה בזכות המחאה כאבן יסוד במדינה דמוקרטית, ומאפשרת מחאות כל עוד הן מתקיימות במסגרת החוק. יחד עם זאת, המשטרה לא תאפשר הפרות סדר מכל סוג או פגיעה בחופש התנועה, וכל התנהגות העלולה לסכן את שלומו של הציבור".

הפופולריים