עיריית אופקים תעתור לבג"ץ נגד ביטוח לאומי - בגין אפליה

עיריית אופקים תעתור לבג"ץ נגד ביטוח לאומי - בגין אפליה
לטענת העירייה הביטוח הלאומי גמיש הרבה יותר במתן מענקי נפגעים לתושבי העוטף ושדרות: "להם הם מצאו פתרון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אופקים, עירייה
צילום: Yaacov Cohen/Flash90

עיריית אופקים תעתור לבג"ץ נגד המוסד לביטוח לאומי בגין אפליה, בכל הנוגע למתן מענקים לתושבים שנפגעו בשבעה באוקטובר. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

לטענת העירייה, הביטוח הלאומי גמיש הרבה יותר במתן מענקים לתושבים המתגוררים בישובים שנמצאים עד שבעה קילומטרים מרצועת עזה, על אף שלאופקים הגיעו מחבלים גם כן בשבת השחורה: "לשדרות ולעוטף הם מצאו פתרון. מסיבה שלא ברורה עד היום, אולי חוסר ההבנה כמה אופקים נפגעה, אולי מהעובדה שהיא רחוקה יותר, נרמז לנו כי בגלל המרחק אנחנו לא זכאים. מפסיקה שקראנו לפני הגשת העתירה אנחנו יודעים שגם בתי המשפט הכירו במלחמות מפתיעות ואירועים חריגים ככאלה שמזכאים בהכרה כנפגעי פעולות איבה". 

מהביטוח הלאומי נמסר בתגובה: "אנחנו לא קובעים את הקריטריונים לקביעת נפגעי פעולות איבה, זה משרד הביטחון. לא הכרנו כם בכל תושבי שדרות, הכל הוא לגופו של מקרה". היועצת המשפטית של עיריית אופקים, מסד סמולניק, ענתה לביטוח הלאומי: "הם נותנים תגמול טיפולים רפואיים, וזה מפצה על חוסר עבודה. זאת, כאשר לא דרשו מתושבי שדרות והעוטף להוכיח שהם באמת לא עבדו ואפילו לא ביקשו להוכיח מה השכר שלהם בפועל. כולל תגמולים לילדים מתחת לגיל 14, שזה בכלל לא בחוק התגמולים, זה תגמול שביטוח לאומי המציא במרכאות. אני מאוד בעד – אבל גם לאופקים".

בתגובה נוספת של ביטוח לאומי, נמסר כי מענקי הסיוע הכלכליים, הנפשיים והשיקומיים לנפגעי פעולות איבה ניתנים לאחר שהוכר כי הנפגעים אכן נכחו באירוע וזאת בהתאם לעדכון כוחות הביטחון שקובעים זאת. עוד נמסר: "הביטוח הלאומי ביקש לא אחת לשנות חקיקה ולבדוק אפשרות של פיצוי במצבים של אסונות לאומיים מחוץ לחוק התגמולים הקיים היום". 

הפופולריים