המשטרה: "המחאה מול בית נתניהו - מזכירה תמונות ממדינות דיקטטוריות"

המשטרה: "המחאה מול בית רה"מ - מזכירה מדינות דיקטטוריות"
המשטרה תקפה בחריפות את המוחים שהפגינו אתמול מול ביתו של נתניהו בערר שהגישה לבית המשפט המחוזי נגד שחרור עצורים וחזרה בה: "מדובר באמירה חסרת אחריות ומשוללת כל בסיס מקצועי - הקצין שניסח שגה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת משפחות חטופים ונוספים בירושלים 02.04.24
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

המשטרה הגישה היום (רביעי) ערר לבית משפט המחוזי בירושלים, נגד שחרור מפגינים שנעצרו בהפגנה שנערכה אמש מול ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו - וביקשה להאריך את מעצרם. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

בערר שהוגש לבית המשפט, המשטרה תקפה בחריפות את המפגינים ויצאה נגד ההפגנה שאירעה אתמול: "מזכיר תמונות מאירועים של הפיכה אלימה במדינות דיקטטוריות - שבסופן השליט הובל בכוח לרחוב, נשחט לעיני כל או הוכה והודח מתפקידו על ידי המון זועם ואלים".

עוד הוזכרו בערר, דבריו של ראש השב"כ רונן בר מהבוקר נגד ההפגנה: "כפי שאמר ראש השב"כ בהודעתו החריגה בעקבות האירוע הזה, יש כאן סכנה של ממש לפגיעה באישים מאובטחים או במאבטחיהם". כמו כן, נטען כי למפגינים ניתנה האפשרות לקיים הפגנה לגיטימית מבלי פגיעה בחופש הביטוי וחופש המחאה "אך הם בחרו לקיים הפרת סדר אלימה כלפי כוחות המשטרה ובניסיון לפגיעה במוסדות השלטון". 

המשטרה התנערה מדברים אלו של התובע המשטרתי בבית בדין ומסרה: "למרות התנהלות חמורה ופסולה של מפרי הסדר אמש בסמוך למעון ראש הממשלה, הדברים שנכתבו באחד מסעיפי בקשת הערר שהוגשה לבית משפט המחוזי, מדובר באמירה חסרת אחריות, משוללת כל בסיס מקצועי ואינה מייצגת את עמדת פיקוד המשטרה והמחוז".

עוד נמסר: "לאחר בירור בנושא עולה כי הקצין שגה בניסוח של סעיף זה, ובהתאם לקח אחריות על מעשיו". כמו כן,  בית המשפט המחוזי דחה את ערר המשטרה ושחרר את שלושת החשודים שנעצרו אמש בהפגנה  למעצר בית. בתגובה, המשטרה התנערה מהחלטת בית המשפט.

זמן קצר לאחר מכן, מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי, התייחס למחאה: "אנו רואים בחומרה רבה את התפתחות האירועים אמש,  בהם מספר רב של מפגינים הפרו את התנאים והתעמתו עם כוחות המשטרה, שאבטחו ושמרו על הסדר הציבורי. משטרת ישראל הייתה ותישאר משטרה א-פוליטית! צר לי על כך שיש מי שהופך את המשטרה לשק החבטות ולכלי ניגוח בין הניצים מטעמים כאלה ואחרים", כך המפכ"ל. 

אמש, התקיימה זה הערב השלישי ברציפות, הפגנה מטעמם של בני משפחות חטופים ואלפי תומכים בירושלים, מול הכנסת וסמוך לבית ראש הממשלה. ההפגנה התקיימה על רקע הדרישה לשחרור 134 החטופים שנמצאים בשבי חמאס ברצועת עזה. חמישה בני אדם נעצרו בהפגנות ושוטר אחד נפצע כתוצאה מגדר ברזל שמפגין העיף לעברו. המשטרה פתחה בחקירה נגד מפגין החשוד בהשלכת לפיד בוער שפגע בפרש משטרתי. 

 

הפופולריים