במשטרה מבקשים לפתוח בחקירה נגד המרצה מהאוניברסיטה העברית

במשטרה מבקשים לפתוח חקירה נגד המרצה מהאוניברסיטה העברית
ראש אגף החקירות לפרקליטות: אשרו חקירה פלילית נגד פרופסור שלהוב קיבורקיאן בחשד להסתה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרופסור נדירה שלהוב קיבורקיאן
צילום: צילום מסך

ראש אגף החקירות, ניצב יגאל בן שלום, ביקש היום (חמישי) מהפרקליטות לאשר פתיחה בחקירה פלילית נגד פרופסור נדירה שלהוב-קיבורקיאן בחשד להסתה. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

נציגה מחטיבת החקירות במשטרה הודיעה לפני יומיים, בדיון בוועדת החינוך בכנסת בנושא, כי במשטרה בוחנים לזמן לחקירה את שלהוב-קיבורקיאן, בחשד להסתה לטרור ולאלימות. שלהוב-קיבורקיאן היא מרצה מהאוניברסיטה העברית, שהכחישה את מקרי האונס בטבח 7 באוקטובר במהלך ריאיון - ובשל כך הושעתה, אך הוחזרה לעבודתה.

שלהוב-קיבורקיאן הושעתה תחילה מעבודתה באוניברסיטה, אך לאחר שהתנצלה בפני רקטור האוניברסיטה העברית, והבהירה כי היו מקרי אונס של ישראלים בעוטף עזה ב-7 באוקטובר, השעייתה בוטלה. נציגי האוניברסיטה בה לא נכחו בדיון בוועדת החינוך בכנסת - על אף שהוזמנו, אך מסרו בהודעה בכתב כי דברי המרצה ש"ייתכן שגובלים בהסתה" זכו לגינוי חריף מצידם. 

יוסף חדאד, נציג עמותת "ביחד ערבים זה לזה", נכח גם הוא בדיון בנושא, ואמר: "המרצה הזאת לא צריכה להישאר בתפקיד עוד דקה. צריך להעיף אותה קיבינימאט ולשלול לה את הדוקטורט. היא והמרצים שחתומים על מכתב לביידן, בו הם מאשימים את ישראל ברצח עם – הם הצבועים, שגורמים להסתה ועלייה באנטישמיות ועושים את הנזק הכי גדול".

הפופולריים