אלפים קראו לשחרור החטופים

כאוס במחאה ברחוב קפלן בת"א: כדורגלן עבר דרס 5 מפגינים

כאוס במחאה ברחוב קפלן בת"א: כדורגלן עבר דרס 5 מפגינים
הנהג הדורס הוא כדורגלן עבר ומאמן כדורגל בליגה א' • אורית, שנפגעה מהרכב הדורס: "הוא רצה לפגוע בנו, נמשיך להילחם" • יגיל יעקב ששוחרר משבי חמאס: "לא מצליח לחזור לחיים שלי, השיקום מאוד קשה" • עדכונים שוטפים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה בצומת קפלן לשחרור החטופים, 06.04.24
צילום: כאן חדשות

אלפים הפגינו הערב (שבת) בתל אביב בקריאה לשחרור החטופים ולקיום בחירות. ברחוב שאול המלך דרס רכב חמישה הולכי רגל, המשיך בנסיעה, ונעצר על ידי שוטרים. צוות מד"א שהגיע למקום טיפל בהולכת רגל כבת 50 שנפצעה בינוני ובאחרים שנפצעו קל. הנהג הדורס הוא כדורגלן עבר ומאמן כדורגל בליגה א'.

במהלך התקיפה נפצעה שוטרת מג"ב שנזקקה לטיפול רפואי לאחר שלטענת המשטרה חטפה אגרוף בפניה על ידי מפגין. אולם, בתיעוד שפורסם ברשתות החברתיות, נראה כי ידו של מפגין שנמשך על ידי שוטר אחר פגעה בשוטרת ולא מדובר במכה מכוונת.

עם פרסום התיעוד המשטרה חזרה בה מטענתה ומסרה: "בהמשך לאירוע הפרת הסדר, במהלכו נפגעה לוחמת מג״ב ושברה את אפה.
נבהיר כי בבחינה מחודשת של הצילום מזירת האירוע, נראה כי השוטרת אכן נפגעה באפה ממרפק של אחד המפגינים. זאת במהלך עימותים שהיו במקום עת שהמפגין נהדף על ידי אחד השוטרים ללא כוונת זדון לפגוע בשוטרת".

תיעוד הפגיעה בשוטרת מג"ב:

מוקדם יותר בהפגנות, מפגין שהבעיר מדורות נעצר. במקביל, מאות השתתפו בעצרת שהתקיימה בצומת שער הנגב, בקריאה להחזרת החטופים. בכיכר פריז בירושלים התאספו כ-2,000 מפגינים בדרישה להגיע מיד לעסקה לשחרור החטופים. המוחים צעדו לבית הנשיא וקראו להקדמת הבחירות.

קודם לכן מסרו משפחות חטופים הצהרה ובה הדגישו כי אי אפשר להמתין לתנאים טובים יותר ויש להסכים לעסקה שעל השולחן. הן האשימו את ראש הממשלה בנימין נתניהו שהוא מטרפד את העסקה וקראו להחלפתו מייד, בלי קשר לבחירות. מארגני העצרת מסרו כי המשטרה מנעה מכמה מבני המשפחות לעלות אל גשר בגין כדי לנאום ומנעה כניסה של עיתונאים שביקשו לסקר את האירוע.

"זה לא נורמלי שעברו יותר מ-180 ימים", אמר הערב לכאן חדשות יגיל יעקב, ששוחרר משבי חמאס, בתום עצרת שקיימה קהילת ניר עוז. "אני שוחררתי, אבל 100 ומשהו ימים שהם לא. עבר מלא זמן, הייתי בטוח שכולם ישתחררו אחריי. הם סובלים שם, נאנסים שם. אף אחד לא מבין את זה".

"בתור קהילה, זה מרגיש שפשוט לקחו פטיש ושברו אותנו", הוסיף יעקב. "בלעדיהם אין 'ניר-עוז'. אף אחד לא מצליח להשתקם, אף אחד לא מצליח לחיות. השגרה שלי מאוד קשה. אני לא מצליח לחזור לחיים שלי. אם הם יחזרו אני אצליח להשתקם".

קודם לכן האשימו בני משפחות חטופים את ראש הממשלה כי הוא מטרפד עסקה לשחרור יקיריהן וקראו להחלפתו בלי קשר לבחירות. "לחטופים אין זמן לבחירות וגם אין זמן לחכות, חייבים להזיז עכשיו את המכשול לעסקה ולהחליף מיד את נתניהו", נאמר בהודעה שפרסמו המשפחות, שהתכנסו בשער בגין בקרייה. אחיו של החטוף איציק אלגרט, דני, אמר כי "ראש הממשלה מוכר לציבור אשליות על רפיח ועל ניצחון, בעודו מפקיר את החטופים בניגוד לעמדת שותפיו לקבינט".

במקביל, מורן זר קצנשטיין, מייסדת "בונות אלטרנטיבה", קראה ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד להשבית את המשק, ולשרים גנץ ואיינקוט לצאת מהממשלה. "הממשלה הגרועה בתולדות הציונות דורסת את משפחות החטופים וחייבת ללכת הביתה. גנץ ואיזנקוט, צאו מהממשלה. ארנון בר-דוד צא, השבת את המשק".

הפופולריים