בקריאה לעסקת חטופים: מפגינים חסמו את כביש 16 בירושלים - 2 עוכבו לחקירה

בקריאה לעסקת חטופים: מפגינים חסמו את כביש 16 בירושלים
מטעם המפגינים נמסר: "ממשלת ישראל והקבינט – העיניים שלנו עליכם. אנחנו בכל מקום ולא נוריד מהם את העיניים עד שלא יחתמו על עסקה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

כמה מפגינים חסמו הבוקר (חמישי) לתנועה את כביש 16 בירושלים בקריאה להגעה לעסקה לשחרור חטופים. שני מפגינים עוכבו לחקירה על ידי המשטרה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

מטעם פעילות מחאת הנשים להחזרת החטופות והחטופים, שמשתתפות בחסימת הכביש, נמסר: "ממשלת ישראל והקבינט – העיניים שלנו עליכם. בשבוע שבו המשלחת הישראלית חוזרת מעוד סבב שיחות בקהיר בלי בשורות, באנו להזכיר לממשלה שאנחנו בכל מקום ולא נוריד מהם את העיניים עד שלא יחתמו על עסקה. אתם האחראים הבלעדיים לחיי החטופים, ולא אף אחד אחר".

עוד נכתב בהודעת המפגינות: "חצי שנה ארוכה מדי שהאחיות והאחים שלנו נמקים בשבי החמאס. שום טיעון פוליטי ושום זריקת האשמות לא מעניינת אותנו, רק החזרה שלהם אלינו. אנחנו לא מרפות ולא עוצרות, נרעיד את המדינה עד שמי שהפקירו אותם יחזירו אותם הביתה".

השבוע התקיימה הפגנה סוערת מטעמם של בני משפחות חטופים ואלפי תומכים בירושלים, מול הכנסת וסמוך לבית ראש הממשלה. ההפגנה התקיימה על רקע הדרישה לשחרור 134 החטופים שנמצאים בשבי חמאס ברצועת עזה. חמישה בני אדם נעצרו בהפגנות ושוטר אחד נפצע כתוצאה מגדר ברזל שמפגין העיף לעברו. המשטרה פתחה בחקירה נגד מפגין החשוד בהשלכת לפיד בוער שפגע בפרש משטרתי.

ראש השב"כ רונן בר התבטא באופן חריג על ההפגנות האלימות בירושלים: "ישנו קו ברור בין מחאה לגיטימית למחאה אלימה ובלתי חוקית. זוהי מגמה מדאיגה שעלולה להוביל למחוזות מסוכנים שאסור להגיע אליהם". גם המשטרה תקפה בחריפות את המראות בהפגנה מחוץ למעון ראש הממשלה: "מזכיר תמונות מאירועים של הפיכה אלימה במדינות דיקטטוריות - שבסופן השליט הובל בכוח לרחוב, נשחט לעיני כל או הוכה והודח מתפקידו על ידי המון זועם ואלים".

 

הפופולריים