תיעוד: אחרי הקללות - הנהג מאיץ ודורס מפגינים בתל אביב

תיעוד: אחרי הקללות - הנהג מאיץ ודורס מפגינים בתל אביב
כדורגלן עבר נעצר לאחר שנחשד בדריסת מפגינים במחאה בתל אביב. אישה אחת פונתה במצב בינוני, מצבם של השאר קל • חברי קואליציה ואופוזיציה גינו את האירוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד הדריסה בהפגנה לשחרור חטופים
צילום: איתי רזיאל

ההפגנות לשחרור חטופים: נהג רכב, כדורגלן עבר ומאמן בליגה א', דרס הערב (שבת) חמישה מפגינים במחאה שנערכה בתל אביב. אישה אחת פונתה לבית החולים במצב בינוני, מצבם של השאר קל. הנהג נעצר.

תיעוד הדריסה

בתיעוד נראים יושבי הרכב מקללים את המפגינים, כששוטר עומד ליד דלת הנהג ומנסה להרגיע את הרוחות. לאחר כמה שניות, הנהג מחליט להאיץ לתוך המפגינים ופוגע בכמה מהם. אורית, מפגינה שנפגעה כתוצאה מכך, סיפרה לכאן חדשות: "הוא רצה לדרוס אותנו, זה עצוב. אנחנו לא נוותר, נמשיך להילחם על המדינה".

ראש האופוזציה יאיר לפיד, האשים את הממשלה בעקבות האירוע: "תוצאה ישירה של ההסתה העולה מן הממשלה וממכונת הרעל. שולח איחולי החלמה לפצועים. בדורסים צריכה המשטרה לטפל במלוא חומרת הדין. לא ירתיעו אותנו ולא יגרמו לנו להפסיק להפגין עד שהחטופים יוחזרו והממשלה הנוראה הזו תיפול". 

השר חילי טרופר מהמחנה הממלכתי פנה לנתניהו: "מי שקורא למפגינים 'נוחבות' ומי ששותק אל מול הסתה לא יוכל לטעון שידיו נקיות. ראוי שראש הממשלה וכלל ההנהגה יגנו בצורה חדה וברורה את ההסתה ואת המעשה הנורא".

שר האנרגיה אלי כהן הגיב גם כן ואמר: "די לאלימות, עם אחד אנחנו! מגנה בתוקף את דריסת המפגינים ואת הכאת השוטרת בהפגנה בתל אביב. אסור לחזור לשנאה ולפילוג שהיו פה לפני השביעי באוקטובר. זו המתנה הכי גדולה שאנו יכולים לתת לאויבינו. אפשר לחלוק, אפשר להפגין, אבל חייבים להנמיך את הלהבות".

שרת התחבורה מירי רגב תקפה את המפגינים: "אני מגנה אלימות מכל צד שהוא. ‏את אירוע הדריסה החמור הערב, את המפגינים שתוקפים את כוחות הביטחון וגם את אלו שניסו לפרוץ לבית ראש הממשלה עם לפידים בוערים.
‏עם ישראל חייב להיות מאוחד, בטח בזמן מלחמה".הפופולריים