חתן פרס ישראל לתקשורת: העיתונאי הפוליטי שלמה נקדימון

חתן פרס ישראל לתקשורת: העיתונאי הפוליטי שלמה נקדימון
השר קיש הודיע כי העיתונאי והפרשן הפוליטי הוא חתן פרס ישראל לשנת תשפ"ד בתחום התקשורת והתקשורת החזותית. ועדת הפרס: "כתבותיו העיתונאיות וספריו מהווים יחדיו מצג עיתונאי מקורי ונדיר המהווה סיקור ותיעוד מתמשך של נושאים העומדים במרכז החיים בציבור בישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שלמה נקדימון
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

שר החינוך יואב קיש הודיע היום (שני) כי העיתונאי והפרשן הפוליטי שלמה נקדימון הוא חתן פרס ישראל לשנת תשפ"ד בתחום התקשורת והתקשורת החזותית. הפרס יוענק לו "על פועלו רב השנים בתחום העיתונות, הספרות הדוקומנטרית וההיסטוריה של מדינת ישראל מאז הקמתה ועד לשנים האחרונות".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

במסגרת עבודתו העיתונאית סיקר נקדימון סיקר לאורך יותר משישה עשורים את המערכות הפוליטיות של מדינת ישראל ואת המדיניות של ממשלות ישראל, וחשף בפני אזרחי ישראל שורה ארוכה של פרשיות, שיש להן חשיבות היסטורית. נקדימון אף חיבר ספרי מחקר תיעודיים, שחלקם הפכו לחומרי הלימוד במוסדות להשכלה גבוהה.

חברי וחברות ועדת הפרס ציינו בנימוקיהם למתן הפרס כי נקדימון הוא עיתונאי בכל רמ"ח אבריו ושס"ה גידיו והוא הוכיח זאת בכל שנות פעילותיו הרבות, כתבותיו העיתונאיות וספריו מהווים יחדיו מצג עיתונאי מקורי ונדיר המהווה סיקור ותיעוד מתמשך של נושאים העומדים במרכז החיים בציבור בישראל. עוד ציינה הוועדה בנימוקיה כי פרסומיו של נקדימון, במהלך השנים, תרמו לחשיפת האמת בנושאים חשובים ומרכזיים בדברי הימים של מדינת ישראל.

 

הפופולריים