"ציון נכשל"

מסגרות החינוך חזרו בהדרגה, ברשויות זועמים על פיקוד העורף

מסגרות החינוך חזרו, ברשויות זועמים על פיקוד העורף
אחרי ההודעה באמצע הלילה על הסרת ההגבלות על החינוך, ראשי רשויות ברחבי הארץ תוקפים את פיקוד העורף: "מוציא 'הודעה שקטה' באחת בלילה בתקווה שיהיה נס, וכרגיל הפתרונות נופלים עלינו" • באף אחת מהרשויות מערכת החינוך לא נפתחה באופן מלא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעם ריבקין פנטון, פלאש 90
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

ראשי רשויות ברחבי הארץ מתחו הבוקר (ראשון) ביקורת חריפה על ההודעה שהוציא פיקוד העורף באמצע הלילה, ובה שינויי ההנחיות שיאפשרו את חזרת המסגרות החינוכיות. ברשויות תקפו את ההחלטה בטענה שלא ניתן לשוב לפעילות סדירה תוך זמן כה קצר. "ציון 100 לחיל האוויר, ציון נכשל לפיקוד העורף", תקף ראש עיריית נשר את ההחלטה. "להוציא 'הודעה שקטה' על חזרת מערכות החינוך באחת בלילה בלי לעדכן את הרשויות - בתקווה שיקרה נס. כרגיל את הפתרונות יביאו ראשי הרשויות".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

באף אחת מהערים מערכת בחינוך לא נפתחה באופן מלא. בחולון, בת ים, במועצה אזורית חבל מודיעין, מועצה אזורית בקעת הירדן ובמועצה אזורית עמק חפר מערכת החינוך לא נפתחה כלל. בבאר שבע וחיפה הודיעו בהתחלה כי לא יפתחו, אך לאחר לחץ מצד הורי הילדים חזרו בהם וניסו לפתוח את המסגרות החינוכיות. כל שאר הרשויות פתחו חלקית את רוב המסגרות ואת רובן מהשעה 10:00.

אחרי הערכת מצב בצה"ל, הודיע הלילה פיקוד העורף על הסרת המגבלות על המסגרות החינוכיות והתקהלויות החל מחצות. משמעות השינוי בהנחיות היא שתותר התקהלות של יותר מ-1,000 אנשים - ובהתאם שובן של המסגרות החינוכיות ותנועות הנוער. בין ההנחיות - יתאפשרו גם פעילויות באזורי קו העימות ועוטף עזה, כפוף להגבלות. בצה"ל הסבירו שבמידת הצורך המגבלות ישובו, אך כעת ניתן לחזור לשגרה מלאה.

מפקד פיקוד העורף, אלוף רפי מילוא, לאחר ההודעה: "אני מודע לקושי של ראשי הרשויות להתארגן, לכן החזרה היתה הדרגתית. אנחנו במלחמה ארוכה ויכולים להיות שינויים גם בימים הקרובים. המשיכו לפעול בהתאם להנחיות - הן מצילות חיים".

ראש עיריית הוד השרון, אמיר כוכבי, תקף גם הוא את השינוי בהנחיות ברגע האחרון: "בראש פיקוד העורף אדם שכנראה לא יודע להתייעץ או יודע כמה זמן לוקח לארגן מסגרות חינוך אחרי שהוא אמר שהן לא יתקיימו באופן גורף. מילא בהתחלה, אבל עכשיו? בושה של התנהלות, הציבור ועובדות ועובדי החינוך לא פיונים על הלוח שלך. סימפטומים של מרכז שלטון מקומי חלש ושל אנשים על מדים שרוצים למצוא חן".

ברשויות רבות ברחבי הארץ הודיעו כי ינסו לחדש את פעילות הקייטנות לפסח החל מהשעה 10:00, אך ייתכנו שיבושים ולא תהיה אספקת מזון. בעיריית חיפה הודיעו כי יעשו מאמצים לפתוח את כל המסגרות היום.

 

 

הפופולריים