הקדימו ביום

בתום הערכת מצב בצה"ל: הוסרו מהלילה מגבלות פיקוד העורף

בתום הערכת מצב בצה"ל: הוסרו מהלילה מגבלות פיקוד העורף
בצבא הגיעו למסקנה שאין מניעה לאפשר מסגרות חינוכיות או התקהלויות, ובמידת הצורך להחזיר את המגבלות. כמו כן הוסבר כי היה חשוב להמתין לפחות 24 שעות לאחר המתקפה האיראנית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה, בית ספר
צילום: פלאש 90

לאחר הערכת מצב בצה"ל, בפיקוד העורף החליטו הלילה (שני) להסיר את המגבלות על המסגרות החינוכיות והתקהלויות החל מהשעה 00:00. משמע, מהבוקר יהיה ניתן להתקהל יותר מ-1,000 אנשים ולצאת למסגרות חינוכיות ותנועות נוער, באזורי קו עימות ועוטף עזה יתאפשרו פעילויות בכפוף להגבלות. בצה"ל הסבירו שבמידת הצורך המגבלות ישובו, אך כעת ניתן לחזור לשגרה מלאה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הצטרפו לשידור בכאן 11:

בהערכת המצב הגיעו למסקנה שאין מניעה לאפשר מסגרות חינוכיות או התקהלויות בעת הזאת, וכי במידת הצורך ידעו להחזיר את המגבלות ולרענן את ההנחיות. בצה"ל הסבירו שהיה חשוב להמתין לפחות 24 שעות לאחר המתקפה האיראנית, מתקפה שלא היתה כדוגמתה בישראל עם יותר מ-320 טילים, כטב"מים וטילי שיוט לעבר ישראל, גם כדי לוודא שהמליציות השיעיות באזור לא נערכות לבצע מתקפות מצידן.

הנחיות פיקוד העורף

קודם לכן, מנכ"לי משרדי החינוך והרווחה ועבודה דרשו להחריג אוכלוסיות מיוחדות בסגירת מערכת החינוך, כמו חינוך מיוחד ונוער בסיכון, ונציג פיקוד העורף השיב להם כי הנושא ייבחן. זאת לאחר שהוכרז כי אין שינוי בהנחיות לעורף, עליהן הוצהר לפני המתקפה האיראנית, ועל כן לא התקיימו לימודים ברחבי הארץ.

בחברה החרדית התקיימו היום לימודים לכיתות ד'-ח', זאת לאחר שיחת התייעצות שקיימו הרב דב לנדו והרב משה הלל הירש, מבכירי הרבנים של הציבור הליטאי. לאחר שהשניים עודכנו שהממשל האמריקני הורה לאנשי השגרירויות שלהם באזור לחזור לשגרה, פסקו כי הלימודים יתקיימו. אם לא יתרחשו התפתחויות דרמטיות - יתקיימו הלימודים בחינוך החרדי כסדרם גם מחר.

המרחב האווירי של ישראל והפעילות בנתב"ג שבה הבוקר לסדרה החל מהשעה 7:30. עם זאת, החל גל של ביטולי טיסות של חברות תעופה בעולם וכן של חברת אל-על, שביטלה 14 טיסות מישראל ואליה, ובעיקר ליעדים באירופה. המרחב האווירי נסגר במהלך הלילה עקב התקיפה האיראנית, החל מהשעה 00:30. 

במסגרת גל הביטולים ביטלו את טיסותיהן חברות הלואוקוסט וויזאייר, איזי-ג'ט וטראנסאוויה. בנוסף, גם חברת התעופה אייר פראנס, KLM ההולנדית, יונייטד האמריקנית, פליי אמירייטס, פליי דובאי, אייר קנדה ורשתות נוספות ביטלו את טיסותיהן אל ישראל וממנה.

הפופולריים