ילדה כבת שנתיים חולצה מחוסרת הכרה לאחר שנשכחה ברכב שעות

ילדה כבת שנתיים חולצה מחוסרת הכרה לאחר שנשכחה ברכב שעות
היא חולצה מהרכב בביתר עילית כשהיא במצב קשה ופונתה לבית החולים הדסה עין כרם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמבולנס בבית החולים שערי צדק, 20.06.23
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

ילדה כבת שנתיים במצב קשה לאחר שנשכחה היום (שלישי) ברכב סגור בביתר עילית במשך מספר שעות. היא חולצה מהרכב ופונתה לבית החולים הדסה עין כרם כשהיא מחוסרת הכרה. מדובר במקרה השכחה השני של ילדים ברכב לחודש זה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

צוות מד"א שהגיעו למקום סיפר: "ראינו ילדה כבת שנתיים מחוסרת הכרה עם סימני מכת חום. סיפרו לנו שהיא הייתה זמן ממושך בתוך הרכב הסגור. היא הייתה חמה מאוד למגע, הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל קירור ומתן נוזלים ופינינו אותה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשמצבה קשה".

ממד"א נמסר בעקבות האירוע: "שבים ומזכירים לנהגים המסיעים ילדים, במיוחד בימי החופשה ובימים אלו בהם הטמפרטורות מזנקות מעלה, לעשות ככל שניתן, לסרוק את הרכב בסיום הנסיעה ולמנוע מצב של שכיחת ילדים ברכב". כמו כן, לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, בעשור האחרון מתו 42 ילדים כתוצאה משכחה או הילכדות ברכב. 

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים, מסרה: "אני קוראת להורים - אל תגידו לי זה לא יקרה. שכחת ילדים ברכב יכולה לקרות לכל אחד ואחת. הקפידו על הנחיות הבטיחות למניעת שכחה. משאירים תיק מאחורה, מתקשרים לבן או בת הזוג בסוף הנסיעה או מפעילים תזכורת בנייד, בסוף כל נסיעה פותחים את הדלתות ומוודאים שאף ילד לא נשאר מאחור. מתקינים ברכב מערכת חכמה למניעת שכחה המהווה מערך בטיחות נוסף".

הפופולריים