במזג האוויר הסוער: בן 4 נמצא משוטט בחריש, בת 3 נמצאה משוטטת בבני ברק

בגשם: בן 4 נמצא משוטט בחריש, בת 3 נמצאה משוטטת בבני ברק
צוות מד"א איתר את הורי הילד בחריש, המשטרה פתחה בחקירה. אחד הפראמדיקים סיפר: "בגדיו היו רטובים מהגשם. עצרנו בתחנת דלק כי הוא היה רעב וצמא, אז קנינו לו במבה, שוקולד וקולה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ילד בן 4 שוטט לבד בחריש
צילום: מד"א

שני ילדים, בני שלוש וארבע, נמצאו היום (שבת) משוטטים בחריש ובבני ברק במזג האוויר הסוער. הילד בן הארבע אותר בידי עובר אורח שהוא יחף ובגדיו רטובים מהגשם. הילד ופונה לבית החולים הלל יפה, כשמצבו יציב. כוחות מד"א איתרו את הוריו, לאחר כמה שעות, והם נחקרו במשטרה. בנוסף, בבני ברק הילדה הועברה לטיפול המשטרה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

פראמדיק מד"א איל דרורי וחובש רפואת חירום במד"א רפאל בוהדנה סיפרו: "הילד התהלך ברחוב כשהוא יחף ובגדיו רטובים מהגשם. מיד הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ המחוממת, ייבשנו אותו וביצענו בדיקות רפואיות ראשוניות על מנת לשלול מצב של היפותרמיה שיכולה הייתה להיות מסכנת חיים ולוודא שמצבו יציב. לשמחתנו הוא לא נזק לטיפול רפואי דחוף".

על הנסיונות לאתר את ההורים סיפרו השניים כי "הפעלנו את הסירנה ברחוב כדי לנסות ולמשוך את תשומת ליבם של בני משפחתו במידה והם מחפשים אותו ועצרנו ליד בית כנסת סמוך על מנת לנסות ולאתר אנשים שמכירים אותו אבל השעה הייתה מוקדמת מאוד ובית הכנסת היה ריק מכיוון שהתפילה עדיין לא התחילה. בהמשך הילד ניסה לכוון אותנו להגיע לגן ילדים שהוא כנראה לומד בו אבל המקום גם היה סגור. הבנו שאי אפשר להשאיר אותו ככה ברחוב והחלטנו לפנות אותו לבית החולים שם הוא יהיה תחת השגחה עד שמשפחתו תאותר".

בנוסף, הפראמדיק דרורי מצא עצמו קונה לילד אוכל, מכיוון שהיה רעב. "במהלך הנסיעה לבית החולים הצלחתי ליצור קשר ולתקשר עם הילד והבנתי שהוא רעב וצמא. עצרנו בתחנת דלק וקניתי לו במבה, חטיף שוקולד וקולה. מצבו היה יציב ולמרות הסיטאוציה שיכלה להסתיים בהיפותרמיה ופגיעה קשה הוא ביקש גם גלידה", הוסיף. 

האדם שמצא את הילד אמר: "טיילתי עם הכלבים בחוץ, בשש בבוקר. הבחנתי פתאום בילד זוחל, לאחר מכן הוא נעמד והתחיל ללכת. הוא היה לבדו וראיתי שהוא ללא גרביים. ניגשתי ושאלתי אותו אם הכל בסדר והוא אמר לי שלא והתחיל לבכות. שאלתי אם אני יכול להתקרב והוא הנהן".

"הוא בקושי דיבר", הוסיף. "חיבקתי אותו. זה היה קרוב לבית שלי והוא היה רטוב כולו אז קודם כל לקחתי אותו אליי כדי שיתייבש. אחרי זה יצאנו שוב החוצה כשהוא עטוף בשמיכה והתחלנו לנסות לאתר בסביבה מישהו שמחפש אותו, גם בבתי כנסת באזור. במקביל הזעקתי את המשטרה שהזמינה את מד"א".

עוד הסביר האדם שנמצא את הילד כי הוא "לא הסכים להיכנס לבד לאמבולנס אז נכנסתי איתו. נסענו עם סירנות כי חשבנו שאולי ככה מישהו שמחפש אותו יישמע אבל זה לא קרה. בשלב מסוים החלטנו שעדיף להעביר אותו לבדיקות בבית חולים ולדאוג לו למשהו לאכול".

הפופולריים