למרות התנגדות היועמ"שית: מחר - הדיון הראשון בוועדת תוכנות הרוגלה

למרות התנגדות היועמ"שית: מחר, הדיון הראשון בוועדת פגסוס
הוועדה תשמע מחר עדויות של מומחים בתחום המידע, זכויות והסייבר, ולא עדים הנוגעים ישירות לפרשת פגסוס • היועמ"שית הצטרפה בחודש שעבר לדרישת העותרים להוציא צו ביניים נגד ועדת תוכנות הריגול
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרשת פגסוס
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ועדת הבדיקה שמינתה הממשלה כדי לבדוק את פרשת תוכנות הרוגלה, פגסוס, תקיים מחר את דיונה הראשון ותשמע עדים ראשונים - כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן חדשות.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

במסגרת הדיון, הוועדה תשמע בתחום המידע, זכויות והסייבר ולא עדים הנוגעים ישירות לפרשה או היועמ"שית - כפי שהוועדה תכננה במקור.

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, הצטרפה בחודש שעבר לדרישת העותרים להוציא צו ביניים נגד ועדת תוכנות הריגול. היועצת בהרב מיארה אמרה כי בקשת הוועדה לקבל חומרים, שנחשפה בכאן חדשות, כוללת על פני הדברים גם נגיעה להליכים תלויים ועומדים, בניגוד לקביעת הביניים של בג"ץ והתחייבות הוועדה עצמה.

בקשה לצו מניעה נגד הוועדה הוגשה בידי כמה עותרים ובראשם ראש השב"כ לשעבר נדב ארגמן. הסיבות אותן פירטו העותרים בבקשתם:

  • הוועדה אמרה שהיא תתכנס בתקופה הזאת רק להכנה ואיסוף חומר.
  • עצם ההתכנסות עלול לפגוע בקביעה של בית המשפט שהועדה לא יכולה לעסוק בתיקים תלויים ועומדים - כלומר גם ובעיקר לא בתיקי נתניהו.

בית המשפט דחה את הבקשה לצו המניעה ואמר שהדיון מחר לא בהכרח מהווה הפרה של החלטת בית המשפט. הדיון בוועדה מחר יועבר בשידור ישיר. במקביל גם צפויות להיות מוגשות התגובות לעתירות נגד הועדה והמנדט שלה.

הפופולריים