יותר מ-30 אלף השתתפו בברכת הכהנים המסורתית בכותל המערבי

יותר מ-30 אלף השתתפו בברכת הכהנים בכותל המערבי
בסוף המעמד, שהועבר בשידור ישיר, נאמרה תפילה לחזרת החטופים ולשלום עם ישראל. אגד תיגברה את את קווי הכותל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יותר מ-30 אלף מתפללים השתתפו היום (חמישי) במעמד ברכת הכהנים המסורתית של חול המועד פסח ברחבת הכותל המערבי בירושלים. בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים.

סיגלית, אימו של החטוף אליה כהן, קיבלה במוצאי חג הפסח טלפון מדובר הכותל, שהזמין אותה לתפילה הכהנים. "הוא אמר שהם יתפללו על על החטופים", היא סיפרה והוסיפה "בדיוק אתמול היה לאליה יום הולדת אז הגענו למעמד המרגש".

לדבריה, אליה תכנן להציע לבת זוגו זיו נישואים על המרפסת מול הכותל. "מקווה שהתפילה העוצמתית תגיע עד לעזה ותחזק אותם שמה. הם יחזרו אלינו והוא יצליח לבוא לפה ולהציע נישואים לבת הזוג שלו, וגם לברך בעצמו את תפילת הכהנים", אמרה.

לוח הזמנים:

8:45 | תפילת שחרית

9:15 | ברכת כהנים ראשונה של שחרית

10:15 | תפילת מוסף

10:30 | ברכת כהנים שנייה של מוסף

10:45 | תפילה לחזרת החטופים, לשלום חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, לרפואת הפצועים ולשלום עם ישראל

אגד תיגברה את את קווי הכותל בעיר. אלפי שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב ומתנדבים נפרשו ברחבי העיר, בעיקר באזור העיר העתיקה וצירי התנועה שסביבה. כניסת כלי רכב לאזור העיר העתיקה נחסמה, הרכבת הקלה פעלה בתדירות מוגברת. הציבור התבקש להימנע מלהגיע לאזור העיר העתיקה במהלך ימי החג בכלי רכב פרטיים ולהסתייע בתחבורה הציבורית, היסעים מחניוני 'חנה וסע' והרכבת הקלה.

כוחות גדולים של מגן דוד אדום הכוללים עשרות חובשים ופראמדיקים באמבולנסים, נכחו ברחבת הכותל ובעיר העתיקה בירושלים. סמוך לרחבת הכותל הוקמה מרפאה בה יוכלו המתפללים לקבל טיפול רפואי. לאחר ברכת הכהנים, עד לשעות הערב ובמשך כל השבוע, ימשיכו כוחות מד"א לאבטח רפואית את המתפללים בכותל.

עקב גל החום הכבד, במד"א המליצו לציבור להצטייד בשתייה, להימנע מצפיפות ולהישמע להנחיות הסדרנים, כוחות הביטחון ופיקוד העורף. בכל צורך רפואי ניתן לפנות לחובשים והפראמדיקים של מד"א בשטח או להזעיק את מד"א בקו החירום 101.

הפופולריים