204 יום בשבי

במחאה לשחרור החטופים: מפגינים חסמו את נתיבי איילון

במחאה לשחרור החטופים: מפגינים חסמו את נתיבי איילון
שבעה מפגינים נעצרו • משפחות חטופים הבעירו על הכביש כתובת אש, בה נכתב "חלאס" • מטה משפחות החטופים: "אסור לפספס את ההזדמנות לעסקה שתחזיר את כל החטופים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגינים באילון לשחרור חטופים, כתובת אש
צילום: ללא קרדיט

מפגינים בעצרת הקוראת לשחרור החטופים, בהם משפחות חטופים, חסמו היום (שבת) את נתיבי אילון. חלק מהמפגינים, בהם עינב צנגאוקר, אילה מצגר, יעל אור, זהירו, נטע הימן, דן פלטי ואילנה גריצבסקי שחזרה מהשבי - הבעירו על הכביש כתובת אש, בה נכתב "חלאס". שבעה מפגינים נעצרו.

(צילום: מירב כהן מור)

המשטרה מסרה כי בתום המחאה המאושרת, רוב המוחים התפזרו ושמרו על הסדר. "מנגד, התקבצו מספר מפגינים על דרך מנחם בגין באופן בלתי-חוקי והחלו להפר את הסדר, תוך הדלקת אבוקות וריצה לעבר כביש איילון דרך גשר יהודית, בניסיון לרדת לכביש ולהפר את הסדר", נכתב בהודעתה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

עוד מסרה המשטרה: "אנו רואים בחומרה את הפרות הסדר, הגורמות למשטרה להפנות כוחות שעוסקים במשימות אבטחה ושמירה על בטחון הציבור. נפעל באפס סובלנות כלפי מי שיפר את הסדר וינהג באלימות כלפי השוטרים, ולא נהסס להשתמש באמצעים לשמירה על החוק והחזרת הסדר על כנו".

כמידי צאת שבת, התקיימה בכיכר החטופים בתל אביב עצרת. בין הנואמים - הוריהם של החטופים מתן צנגאוקור, עידן שתיוי, עמרי מירן ורומי גונן. לצד זאת, התקיימו הפגנות תמיכה לשחרור החטופים ובקריאה לבחירות בקפלן.

ממטה משפחות החטופים נמסר לפני תחילת ההפגנה: "המכה ה-200 - חג חירות ללא חירות ל-133 חטופים וחטופות ובני משפחותיהם, ללא חירות לעם ישראל. אסור לפספס את ההזדמנות לעסקה שתחזיר את כל החטופים". לפני תחילת העצרת הוחלט על עריכת שולחן חג ל-133 חטופים לאורך שדרות שאול המלך, סביבו ישבו עם מסקנטייפ על הפה בני משפחות החטופים.

הפופולריים