פרסום ראשון

הערכה: דוח המבקר הראשון על מחדלי 7 באוקטובר יוגש בקיץ

הערכה: דוח המבקר הראשון על מחדלי 7 באוקטובר יוגש בקיץ
הבדיקה על כמה מהנושאים שצפויים להופיע בדוח כבר כמעט הושלמה. לטענת המבקר, סיום העבודה בכמה מהנושאים מתעכב בשל אי-שיתוף פעולה של צה"ל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדר הגבול של עזה פרוצה אחרי מתקפת הפתע של חמאס 7.10.23
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

דוח מבקר המדינה הראשון על מחדלי שבעה באוקטובר צפוי להיות מוגש על פי ההערכות לקראת סוף הקיץ. כך פרסמנו היום (חמישי) לראשונה בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

מספר נושאים שהביקורת בהם כמעט הסתיימה הם פינוי החללים, בעיקר האזרחיים, והטיפול במילואימניקים שהם סטודנטים או בעלי עסקים. לטענת המבקר מתניהו אנגלמן, סיום העבודה בנושאים אלה והגשת הממצאים מתעכב בשל אי-שיתוף פעולה מצד צה"ל, כמו גם כמו מניעת כניסה למחנה שורה או היעדר פגישה עם קצין מילואים ראשי.

כפי שפרסמנו אמש בחדשות הערב בכאן 11, המבקר אנגלמן תקף אתמול את ראש הממשלה בנימין נתניהו על כך שהדרג המדיני לא העביר מסמכים הנוגעים לקבלת החלטות על העברות כספים לחמאס, וכן סיכומי ישיבות הקבינט ומסמכים נוספים.

במכתבו של המבקר לראש הממשלה נכתב: "העובדה שלמעלה מחצי שנה לאחר הטבח, צוותי העבודה במשרדי אינם זוכים למלוא שיתוף הפעולה הנדרש בקשר לעבודת משרד ראש הממשלה והקבינט המדיני ביטחוני, משקפת מצב לא ראוי מבחינה ציבורית. ההתנהלות האמורה אינה מתיישבת עם הוראות הדין".

הפופולריים