יו"ר ארגון המורים: "לא נפתח את שנת הלימודים הבאה ללא הסכם חתום"

יו"ר ארגון המורים: "לא נפתח את שנת הלימודים ללא הסכם"
רן ארז מודיע על החרפת הצעדים במחאה והודיע כי הארגון יפסיק החל מהיום לתקשר מול משרד החינוך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
--
צילום: --

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, הכריז היום (חמישי) על החרפת הטון בצעדי המחאה על העלאת השכר: "אנחנו לא נפתח את שנת הלימודים הבאה אם אין הסכם חתום. החל מהיום, נפסיק כל קשר עם משרד החינוך", קבע ארז. "אינני יכול לתת יד להפרטת מערכת החינוך. אין פה מאבק על כסף, אפילו לא שקל אחד, למרות שהיינו שמחים לקבל".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

"נקיים שביתות נוספות עד סוף השנה. כשיש לך גוף חולה וצריך לכרות את היד, אתה עושה ניתוח. מותר לשבות היום, כדי להציל את העתיד שלנו", אמר ארז. לדבריו, "שר החינוך ביחד עם שר האוצר מונחים על ידי פורום קהלת, ורוצים להפריט את מערכת החינוך. הם רוצים לפרק את התמיכה ההדדית, ולהפוך אותנו לעובדי קבלן". 

לטענת ארז, השר קיש מנסה "לקדם רפורמה חדשה" בלי לדבר עם ההורים, או לכונן תוכנית פיילוט. במסגרתה, מקצועות מסוימים בכיתות י"א וי"ב יילמדו לפי קורסים אקדמים, והסילבוסים של אותם הקורסים ייקבעו על ידי האקדמיה, אך המורים הם שיעבירו את הקורסים בבית הספר.

 

בפנייה שכתב ארז למנכ"ל משרד החינוך, מאיר שמעוני, טען יו"ר ארגון המורים ל"פגיעה קשה מאוד בתנאי העבודה של המורים, במעמדם ובסיכויי התלמידים להצליח" במסגרת התוכנית. לדברי ארז כחלק מהרפורמה - התלמידים ייבחנו באוניברסיטה, והמבחנים ייבדקו על ידי דוקטורנטים. הציונים שיקבלו באותם המבחנים, ישמשו גם כציוני בגרות באותם המקצועות.

הארגון הודיע ביום שלישי כי ישבות היום במשך שעתיים בתיכונים בכל הארץ. על כן, יום הלימודים יחל בשעה 10:00 במקום בשעה 08:00 כביום רגיל.

בכאן חדשות דווח לפני החג על כך שארז איים להחריף את העיצומים אחרי חג הפסח. זאת, כתוצאה מכך שלא נרשמה כל התקדמות במשא ומתן בין האוצר לארגון המורים. 

 

 

 

הפופולריים