סבתו של החטוף עומר ונקרט: "השואה האמיתית שלי זה עכשיו"

סבתו של החטוף עומר ונקרט: "השואה האמיתית שלי זה עכשיו"
לדברי צילי ונקרט ניצולת השואה בריאיון לכאן רשת ב, "מאז שעומר נמצא בעזה נהפכתי לאדם אחר" | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עומר ונקרט
צילום: באדיבות המשפחה

סבתו ניצולת השואה של החטוף עומר ונקרט, צילי ונקרט, אמרה היום (ראשון), ערב יום השואה, בריאיון לכאן רשת ב: "השואה האמיתית שלי זה עכשיו". לדבריה, "מאז שעומר נמצא בעזה נהפכתי לאדם אחר. אני לא צעירה. אבל הנכדים והילדים שלי נתנו לי תמיד את הכוח להמשיך אם היה לי קשה. עומר הוא הנכד הראשון. חיכיתו לו הרבה זמן. עכשיו הפכתי לזקנה חולה, כל מיני מחלות צצו פתאום. תמיד ידעתי להתמודד עם זה. אבל מאז 7 באוקטובר הזדקנתי לא בשבעה חודשים, אלא ב-70 שנה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

ונקרט פנתה בשידור לנכדה ואמרה לו: "תחזור הביתה, כולנו צריכים אותך ומקווים שתחזור בריא. נפצה אותך על כל הרע שקרה לך. למקבלי ההחלטות היא קראה: "הגיע הזמן לשחרר את החטופים, יש לנו תקווה בלב".

אביהם של יאיר ואיתן הורן החטופים בעזה, איציק, התייחס הבוקר להתבטאויות המדיניות בנוגע לעסקה לשחרור חטופים והמבצע ברפיח ואמר בריאיון לכאן רשת ב: "יש לי הצעה לבן גביר, סמוטריץ', סטרוק וראש הממשלה - תשלחו את הבנים שלכם לעזה, תוציאו את הבנים שלנו ואז תמשיכו להתנגד לעסקה".

מנגד, לירן ברמן, אח של החטופים זיו וגלי, אמר לכאן רשת ב: "אני לא יודע מה נכון. בחירות לא יעזרו לאחים שלי. תנו לממשלה לעבוד. היא לא מושלמת, היא לא עשתה את עבודתה על הצד הטוב ביותר - אבל האולטימטומים, ההפגנות והלחץ הבין-לאומי שוברים אותנו".

קבינט המלחמה יתכנס אחר הצהריים בירושלים. במקביל, השיחות בקהיר נמשכות בין חמאס למדינות המתווכות, אולם המשלחת הישראלית לא יצאה. הבוקר פורסם כי ראש ה-CIA, ויליאם ברנס, הפעיל לחץ על ישראל כדי שתשלח משלחת לקהיר. לפי מעורים במשא ומתן, ישראל שקלה זאת, אך ראש הממשלה בנימין נתניהו התנגד והמשלחת לא יצאה לבסוף. נמסר כי הסיבה היא הרצןן לחכות לתשובות חמאס לפני שמשלחת נוספת תצא לשיחות המשא ומתן.

הפופולריים